Open Procurement Albania

Blerje uniforma verore pėr Policinė e Shtetit

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
Institucion Kontraktues Drejtoria e Pergjithshme e Policise se Shtetit
Objekti i Tenderit Blerje uniforma verore pėr Policinė e Shtetit
Nr. Reference REF-09013-02-18-2019
Vlera / Fondi Limit 150 013 333,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 19-02-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 15-03-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 15-03-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues ARISA SHPK
Gjergjefi SHPK dhe Toni Oil SHPK
D&E SHPK dhe SUMMER CONF SRL
Operator Ekonomik Kontraktues
 • GJERGJEFI - TONI OIL
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 47200 leke per njesi.
  Data e shpalljes sė fituesit 02-05-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 60 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Kanė marrė pėrgjigje nė datė 15.04.2019.

  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhėm:

  1) “ARISA” SHPK:
  • Ofertuesi nuk arriti tė pėrmbushėn pikėn 6 tė “Kapacitetit teknik” nė lidhje me artikullin kėmishė me mėngė tė gjata dhe mėngė tė shkurtra (ngjyra bojėqielli), pasi nga ana e operatorit ekonomik fletė analiza laboratorike e paraqitur pėrmban rezultate pėr tė cilat laboratori nuk i ka nė listen e analizave pėr tė cilat ėshtė i vlefshėm akreditimi konkretisht pėr efektin piling, qėndrueshmėria e ngjyrės ndaj dritės (rrezja uv), qėndrueshmėria nė fėrkim dhe numri metrik.
  • Ofertuesi nuk arriti tė pėrmbushėn pikėn 6 tė “Kapacitetit teknik” nė lidhje me artikullin bluza pambuku me jakė rrumbullake me mėngė tė shkurtra (ngjyra blu e errėt), pasi nga ana e operatorit ekonomik fletė analiza laboratorike e paraqitur pėrmban rezultate pėr tė cilat laboratori nuk i ka nė listen e analizave pėr tė cilat ėshtė i vlefshėm akreditimi konkretisht pėr efektin piling, qėndrueshmėria e ngjyrės ndaj dritės (rrezja uv),qėndrueshmėria nė fėrkim dhe qėndrueshmėria e ngjyrės (djersės acide dhe alkaline).
  • Ofertuesi nuk arriti tė pėrmbushėn pikėn 6 tė “Kapacitetit teknik” nė lidhje me artikullin bluzė me 3 kopsa me mėngė tė shkurtra dhe mėngė tė gjata (blu e ēelėt, e kuqe, e gjelbėrt dhe e bardhė), pasi nga ana e operatorit ekonomik fletė analiza laboratorike e paraqitur pėrmban rezultate pėr tė cilat laboratori nuk i ka nė listen e analizave pėr tė cilat ėshtė i vlefshėm akreditimi konkretisht pėr efektin piling, qėndrueshmėria e ngjyrės ndaj dritės (rrezja uv) dhe qėndrueshmėria nė fėrkim.
  • Ofertuesi nuk arriti tė pėrmbushėn pikėn 6 tė “Kapacitetit teknik” nė lidhje me artikullin pantallona doku tė gjata dhe tė shkurtra, kostumi taktik, kapele sportive, kapele e uniformės (blu e errėt), pasi nga ana e operatorit ekonomik fletė analiza laboratorike e paraqitur pėrmban rezultate pėr tė cilat laboratori nuk i ka nė listen e analizave pėr tė cilat ėshtė i vlefshėm akreditimi konkretisht pėr qėndrueshmėrinė e ngjyrės ndaj dritės (rrezja uv), qėndrueshmėria nė fėrkim, qėndrueshmėria e ngjyrės (djersės acide dhe alkanie) dhe numrit metrik.

  2) “D&E” SHPK dhe “SUMMER CONF SRL”:
  • Bashkimi i operatorėve ekonomikė nuk arriti tė pėrmbushėn pikėn 6 tė “Kapacitetit teknik” nė lidhje me artikullin kėmishė me mėngė tė gjata dhe mėngė tė shkurtra (ngjyra bojėqielli), pasi nga ana e operatorit ekonomik fletė analiza laboratorike e paraqitur pėrmban rezultate pėr tė cilat laboratori nuk i ka nė listen e analizave pėr tė cilat ėshtė i vlefshėm akreditimi konkretisht pėr efektin piling, qėndrueshmėria e ngjyrės ndaj dritės (rrezja uv),qėndrueshmėria nė fėrkim dhe numri metrik.
  • Bashkimi i operatorėve ekonomikė nuk arriti tė pėrmbushėn pikėn 6 tė “Kapacitetit teknik” nė lidhje me artikullin bluza pambuku me jakė rrumbullake me mėngė tė shkurtra (ngjyra blu e errėt), pasi nga ana e operatorit ekonomik fletė analiza laboratorike e paraqitur pėrmban rezultate pėr tė cilat laboratori nuk i ka nė listen e analizave pėr tė cilat ėshtė i vlefshėm akreditimi konkretisht pėr efektin piling, qėndrueshmėria e ngjyrės ndaj dritės (rrezja uv),qėndrueshmėria nė fėrkim dhe qėndrueshmėria e ngjyrės (djersės acide dhe alkaline).
  • Bashkimi i operatorėve ekonomikė nuk arriti tė pėrmbushėn pikėn 6 tė “Kapacitetit teknik” nė lidhje me artikullin bluzė me 3 kopsa me mėngė tė shkurtra dhe mėngė tė gjata (blu e ēelėt, e kuqe, e gjelbėrt dhe e bardhė), pasi nga ana e operatorit ekonomik fletė analiza laboratorike e paraqitur pėrmban rezultate pėr tė cilat laboratori nuk i ka nė listen e analizave pėr tė cilat ėshtė i vlefshėm akreditimi konkretisht pėr efektin piling, qėndrueshmėria e ngjyrės ndaj dritės (rrezja uv) dhe qėndrueshmėria nė fėrkim.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara REF-09013-02-18-2019
  njoftim kontrate - sistem.docx
  dokumentat e tenderit - uniformat verore.doc
  Aneksi Nr.1.pdf
  njoftimi i fituesit -SISTEM.docx
  Aneksi Nr.1.pdf
  dokumentat e tenderit - uniformat verore.doc
  Sqarim mbi DT - Uniforma Verore DPPSH.docx
  Sqarim mbi DT - Uniforma Verore DPPSH

  MBĖSHTETĖS
  Embassy of USA

  Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data