Open Procurement Albania

Loti I. Blerje pajisjesh laboratorike pėr Qendrėn e Transferimit tė Teknologjive Bujqėsore, Fushė Krujė.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
Institucion Kontraktues Qendra e Transferimit Te Teknologjive Bujqesore Fushe Kruje
Objekti i Tenderit Loti I. Blerje pajisjesh laboratorike pėr Qendrėn e Transferimit tė Teknologjive Bujqėsore, Fushė Krujė.
Nr. Reference REF-11426-03-01-2019
Vlera / Fondi Limit 4 650 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 04-03-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 28-03-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 28-03-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues ALMEDICAL SHPK
KRIJON SHPK
O.E.S Distimed SHPK
MONTAL SHPK
FEDOS SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • KRIJON SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 3260000 leke per njesi.
  Data e shpalljes sė fituesit 21-05-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 60 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Kanė marrė pėrgjigje nga Organi Qendror Blerės nė datė 02.05.2019.
  Njoftimi i Ri-vlerėsimit ėshtė bėrė nė datė 06.05.2019.

  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhtėm:

  1. “Almedical” shpk:
  • Operatori ekonomik nuk pėrmbush specifikimet teknike tė kėrkuara nga ana e autoritetit kontraktor pasi nė katalogun e paraqitur nga ana e tij pėr zėrin Adsorber atomik me aksesor pompe mungon katalogu i standarteve tė ēertefikuara pėr ēdo element siē kėrkohet nė dst.
  • Operatori ekonomik nuk pėrmbush specifikimet teknike tė kėrkuara nga ana e autoritetit kontraktor pasi nė katalogun e paraqitur nga ana e tij pėr zėrin termostat tharje qelqurina volumi i ofertuar i kėsaj pajisje ėshtė 240 litra dho jo 190-200 litra siē kėrkohet nė dst.
  • Operatori ekonomik nuk pėrmbush specifikimet teknike tė kėrkuara nga ana e autoritetit kontraktor pasi nė katalogun e paraqitur nga ana e tij pėr zėrin peshore analitike elektronike preēizioni i matjes i ofertuar nga ana e oe ėshtė 0.2 mg dho jo 0.05 – 1 mg siē kėrkohet nė dst
  • Operatori ekonomik nuk pėrmbush specifikimet teknike tė kėrkuara nga ana e autoritetit kontraktor pasi nė katalogun e paraqitur nga ana e tij pėr zėrin furnelė elektrike mungon veshja antibakteriale siē kėrkohet nė dst.
  • Operatori ekonomik nuk pėrmbush specifikimet teknike tė kėrkuara nga ana e autoritetit kontraktor pasi nė katalogun e paraqitur nga ana e tij pėr zėrin mikroskop mungojnė filtrat me ngjyra tė ndryshme siē kėrkohet nė dst
  • Operatori ekonomik nuk pėrmbush specifikimet teknike tė kėrkuara nga ana e autoritetit kontraktor pasi nė katalogun e paraqitur nga ana e tij pėr zėrin mikroskop mungon tavolina e ngrohjes me temperature tė ndryshueshme siē kėrkohet nė dst.

  2. “O.E.S DISTIMED” Shpk
  • Operatori ekonomik nuk pėrmbush specifikimet teknike tė kėrkuara nga ana e autoritetit kontraktor pasi nė katalogun e paraqitur nga ana e tij pėr zėrin Adsorber atomik me aksesor pompe mungon katalogu i standarteve tė ēertefikuara pėr ēdo element siē kėrkohet nė dst
  • Operatori ekonomik nuk pėrmbush specifikimet teknike tė kėrkuara nga ana e autoritetit kontraktor pasi nė katalogun e paraqitur nga ana e tij pėr zėrin termostat tharje qelqurina volumi i ofertuar i kėsaj pajisje ėshtė 240 litra dho jo 190-200 litra siē kėrkohet nė dst.
  • Operatori ekonomik nuk pėrmbush specifikimet teknike tė kėrkuara nga ana e autoritetit kontraktor pasi nė katalogun e paraqitur nga ana e tij pėr zėrin termostat tharje qelqurina temperature e rregullueshme ėshtė deri nė 200 gradė dhe jo deri nė 250 gradė siē kėrkohet nė dst.
  • Operatori ekonomik nuk pėrmbush specifikimet teknike tė kėrkuara nga ana e autoritetit kontraktor pasi nė katalogun e paraqitur nga ana e tij pėr zėrin peshore analitike elektronike mungon preēizioni i matjes siē kėrkohet nė dst.

  3. Arsyet e skualifikimit tė “MONTAL” SHPK:
  • Operatori ekonomik nuk pėrmbush specifikimet teknike tė kėrkuara nga ana e autoritetit kontraktor pasi nė katalogun e paraqitur nga ana e tij pėr zėrin Adsorber atomik me aksesor pompe mungon katalogu i standarteve tė ēertefikuara pėr ēdo element siē kėrkohet nė dst
  • Operatori ekonomik nuk pėrmbush specifikimet teknike tė kėrkuara nga ana e autoritetit kontraktor pasi nė katalogun e paraqitur nga ana e tij pėr zėrin termostat tharje qelqurina volumi i ofertuar i kėsaj pajisje ėshtė 225 litra dho jo 190-200 litra siē kėrkohet nė dst.
  • Operatori ekonomik nuk pėrmbush specifikimet teknike tė kėrkuara nga ana e autoritetit kontraktor pasi nė katalogun e paraqitur nga ana e tij pėr zėrin termostat tharje qelqurina i mungon ekrani pėr shfaqjen e kohės siē kėrkohet nė dst.
  • Operatori ekonomik nuk pėrmbush specifikimet teknike tė kėrkuara nga ana e autoritetit kontraktor pasi nė katalogun e paraqitur nga ana e tij pėr zėrin peshore analitike elektronike preēizioni i matjes i ofertuar nga ana e oe ėshtė 0.2 mg dho jo 0.05 – 1 mg siē kėrkohet nė dst.
  • Operatori ekonomik nuk pėrmbush specifikimet teknike tė kėrkuara nga ana e autoritetit kontraktor pasi nė katalogun e paraqitur nga ana e tij pėr zėrin mikroskop ėshtė ofertuar njė filter me ngjyrė jeshile dhe jo filtra me ngjyra tė ndryshme siē kėrkohet nė dst.

  4. Arsyet e skualifikimit tė “FEDOS” SHPK:
  • Operatori ekonomik nuk pėrmbush specifikimet teknike tė kėrkuara nga ana e autoritetit kontraktor pasi nė katalogun e paraqitur nga ana e tij pėr zėrin termostat tharje qelqurina volumi i ofertuar i kėsaj pajisje ėshtė 240 litra dho jo 190-200 litra siēkėrkohet nė dst.
  • Operatori ekonomik nuk pėrmbush specifikimet teknike tė kėrkuara nga ana e autoritetit kontraktor pasi nė katalogun e paraqitur nga ana e tij pėr zėrin peshore analitike elektronike preēizioni i matjes i ofertuar nga ana e oe ėshtė 0.2 mg dho jo 0.05 – 1 mg siē kėrkohet nė dst.
  • Operatori ekonomik nuk pėrmbush specifikimet teknike tė kėrkuara nga ana e autoritetit kontraktor pasi nė katalogun e paraqitur nga ana e tij pėr zėrin furnelė elektrike mungon veshja antibakteriale siē kėrkohet nė dst.
  • Operatori ekonomik nuk pėrmbush specifikimet teknike tė kėrkuara nga ana e autoritetit kontraktor pasi nė katalogun e paraqitur nga ana e tij pėr zėrin mikroskop iluminimi i kėsaj pajisje ėshtė me llampė halogjene (sipas markimit tė katalogut tė pėrkthyer) dho jo LED siē kėrkohet nė dst. (siaps katalogut tė dorėzuar llampa e pajisjes ėshtė halogjene. Moduli LED mund tė montohet nė pjesėn e sipėrme tė tij kur mikroskopi pėrdoret pėr tekniken me fluoreshence dhe pėrdoret vetėm pėr eksitimin e mostrės nė njė gjatėsi vale. Ky burim drite nuk zėvėndėson burimin kryesor i cili ėshtė halogjen).
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  njoftim kontrate -sistem.docx
  njoftim kontrate -sistem.docx
  njoftim kontrate -sistem.docx
  DST Blerje pajisjesh laboratorike.DOC
  Njoftim Fituesi.docx
  DST Blerje pajisjesh laboratorike.DOC

  MBĖSHTETĖS
  Embassy of USA

  Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data