Open Procurement Albania

Blerje pajisjesh laboratorike pėr Drejtorinė e Pėrgjithshme tė Doganave

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
Institucion Kontraktues Drejtoria e Pergjithshme e Doganave
Objekti i Tenderit Blerje pajisjesh laboratorike pėr Drejtorinė e Pėrgjithshme tė Doganave
Nr. Reference REF-19753-04-25-2019
Vlera / Fondi Limit 24 546 489,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 26-04-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 20-05-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 20-05-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues AlMedical
FEDOS
KRIJON
BIOMETRIC ALBANIA
Operator Ekonomik Kontraktues
 • KRIJON SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 24 470 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 22-07-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 90 dite
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marrė pėrgjigje me datė 05.07.2019.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. “ALMEDICAL” shpk :
  . Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike.

  2. “BIOMETRIC ALBANIA” shpk :
  Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike.

  3. "FEDOS" Shpk :
  • Ofertuesi skualifikohet pasi nuk pėrmbush kriterin e pėrcaktuar nė pikėn 1, gėrma” d” tė kritereve tė vecanta pėr kualifikim tė dokumentave tė tenderit, duke mos arritur tė vėrtetojė se ka shlyer tė gjitha detyrimet e maturuara tė energjisė elektrike.
  • Operatori ekonomik ofertues nuk pėrmbush specifikimet teknike tė kėrkuara nga ana e autoritetit kontraktor pasi nė katalogun e paraqitur nga ana e tij pėr zėrin Distilatori automatik pėr analizimin e hidrokarbureve, kufiri i matjes sė temperatures i ofertuar ėshtė nė intervalin – 5 deri ne 60 ° C dhe jo 0° C deri nė + 80° C siē kėrkohet nė DT.
  • Operatori ekonomik ofertues nuk pėrmbush specifikimet teknike tė kėrkuara nga ana e autoritetit kontraktor pasi nė katalogun e paraqitur nga ana e tij pėr zėrin Aparati HPLC DAD, Pompa binare modulare me gradient (binare) e ofertuar ėshtė S1125 HPLC, Sistemi i Pompes Katersore, gradient dhe jo siē kėrkohet nė DT binare.
  • Operatori ekonomik ofertues nuk pėrmbush specifikimet teknike tė kėrkuara nga ana e autoritetit kontraktor pasi nė katalogun e paraqitur nga ana e tij pėr zėrin Aparati HPLC DAD, Pompa binare modulare me gradient (binare), duhet te jete e perbere nga material rezistent ndaj korrozionit nė punė me solventė me presion pune 580 bar (58 MPa) ose mė shumė dhe jo siē ėshtė ofertuar nga ana e operatorit ekonomik deri ne 40MPa (400 bar).
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i kontrates.docx
  DST.docx
  Shpallja e Fituesit

  MBĖSHTETĖS
  Embassy of USA

  Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data