Open Procurement Albania

Loti II "Blerje bateri pėr automjete"

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
Institucion Kontraktues
Objekti i Tenderit Loti II "Blerje bateri pėr automjete"
Nr. Reference REF-19847-04-26-2019
Vlera / Fondi Limit 10 405 536,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 30-04-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 23-05-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 23-05-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 6
Operatorė Konkurues ARBLEV
ALKED KOPAĒI
ALSTEZO
KADIU
KAPPA - OIL
RA-MI KOMPANI
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ALSTEZO
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 325,800 (Shumatorja e ēmimeve pėr njėsi e ofruar) leke pa tvsh.
  Data e shpalljes sė fituesit 10-09-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 24 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marrė pėrgjigje nga Organi Qendror Blerės nė datė 20.06.2019.
  Kanė marrė pėrgjigje nga KPP me vendimin nr.544 nė datė 15.08.2019.
  Fituese eshte kofirmuar permes vendimit te KPP.
  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhėm:

  1) “KAPPA - OIL” SHPK:
  Ofertuesi nuk plotėson kriterin e pėrcaktuar nė pikėn 7 tė seksionit 2.3 “Kapaciteti teknik” tė shtojcėn 9 tė DT-sė, pasi nuk arriti tė paraqesė katalogė/ broshurė tė baterive, ku tė pėrfshihen specifikimet teknike tė tyre tė pėrkthyer nė gjuhėn shqipe dhe tė noterizuara. Tė gjithė dokumentat e hedhura, si pjesė tė ofertės dhe tė emėrtuara “Agim shqip”, “Nato bateri shqip 2019”, “passenger cars shqip 2019 pressok mark” nuk janė tė lėshura nga kompanitė prodhuese, tė deklaruara ne tabelėn e pėrgjithshme tė ofertės teknike. Po ashtu, ky dokumentacion nuk ėshtė i pėrkthyer nga pėrkthyes zyrtarė dhe nuk ėshtė i vėrtetuar me origjinalin nga noteri publik.

  2) Arsyet e s’kualifikimit tė “ARBLEV” SHPK:
  Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike. Nuk ka paraqitur asnjė nga dokumentet e kėrkuara nė DT.

  3) Arsyet e skualifikimit “Kadiu” SHA:
  Nė zbatim tė vendimit tė Komisionit tė Prokurimit Publik nr. 544/2019 me datė 15.08.2019.

  4) Arsyet e skualifikimit “Alked Kopaēi” PF:
  Nė zbatim tė vendimit tė Komisionit tė Prokurimit Publik nr. 544/2019 me datė 15.08.2019.

  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara REF-19847-04-26-2019
  Njoftimi i kontrates.docx
  DST.docx
  Vendim KPP
  Shpallja e Fituesit

  MBĖSHTETĖS
  Embassy of USA

  Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data