Open Procurement Albania

Blerje uniformash dhe elementesh te tjera perberese te tyre per Drejtorine Arsimore Rajonale Tirane

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
Institucion Kontraktues Drejtoria Arsimore Rajonale Tirane
Objekti i Tenderit Blerje uniformash dhe elementesh te tjera perberese te tyre per Drejtorine Arsimore Rajonale Tirane
Nr. Reference REF-32341-08-01-2019
Vlera / Fondi Limit 2 278 212,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 02-08-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 13-08-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 13-08-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues BLERINA SADIKU
EDLIRA SULAJ
KEVIN CONSTRUKSION
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Blerina Sadiku
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 193 500 leke per njesi.
  Data e shpalljes sė fituesit 27-08-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės Kohėzgjatja e kontratės ose afati kohor pėr ekzekutimin:
  Nga lidhja e kontratės brėnda 20 ditėve.
  Kohėzgjatja e Marrėveshjes Kuadėr
  Kohėzgjatja nė muaj: 24 (njėzetė e katėr) muaj nga nėnshkrimi i Marrėveshjes Kuadėr.
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhtėm:
  1. Arsyet e skualifikimit pėr “EDLIRA SULAJ” PF:
  • Ofertuesi nuk plotėson pikėn 1, tė seksionit 2.1 “kapaciteti ligjor/profesional” tė kritereve tė veēanta pėr kualifikim, pasi nuk ka paraqitur ISO 9001 (tė vlefshme) tė sistemit tė menaxhimit tė cilėsisė.
  • Ofertuesi nuk plotėson pikėn 1, tė seksionit 2.2 “kapaciteti ekonomik dhe financiar” tė kritereve tė veēanta pėr kualifikim, pasi nuk ka paraqitur kopje tė deklaratave tė xhiros vjetore ose vėrtetim nga administrata tatimore, pėr xhiron e realizuar nė tre vitet e fundit nga data e zhvillimit tė procedurės sė prokurimit.
  • Ofertuesi nuk plotėson pikėn 2, tė seksionit 2.2 “kapaciteti ekonomik dhe financiar” tė kritereve tė veēanta pėr kualifikim, pasi nuk ka paraqitur kopje tė certifikuar tė bilancit tė vitit 2016.
  • Ofertuesi nuk plotėson pikėn 2, tė seksionit 2.2 “kapaciteti ekonomik dhe financiar” tė kritereve tė veēanta pėr kualifikim, pasi kopjet e bilanceve tė paraqitura pėr vitin 2017 dhe 2018 nuk janė tė certifikuara pranė autoriteteve pėrkatėse tatimore.

  2. Arsyet e skualifikimit pėr “KEVIN CONSTRUKSION” SHPK:
  • Ofertuesi nuk ka paraqitur asnjė prej dokumenteve tė kėrkuara nė DT
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara REF-32341-08-01-2019
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  MBĖSHTETĖS
  Embassy of USA

  Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data