Open Procurement Albania

Sherbim gatimi dhe shperndarje ushqimi per Spitalin Psikiatrik Ali Mihali Vlore

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
Institucion Kontraktues Spitali Psikiatrik Ali Mihali Vlore
Objekti i Tenderit Sherbim gatimi dhe shperndarje ushqimi per Spitalin Psikiatrik Ali Mihali Vlore
Nr. Reference REF-45458-12-03-2019
Vlera / Fondi Limit 166 856 450,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 04-12-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 27-12-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 27-12-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Sori-al SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 166 021 272,00
  Data e shpalljes sė fituesit 26-03-2020
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės Duke filluar nga data e lidhjes sė kontratės/kontratave me pėrfundim deri nė plotėsimin e nevojave tė autoritetit kontraktor brenda marrėveshjes kuadėr.
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Dhene pėrgjigje me :
  • Vendimi i KSHA nr. 109/2 date 29.01.2020,
  • Vendimi i KPP nr. 111/1 datė 19.03.2020.
  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhtėm:
  Arsyet e skualifikimit pėr BOE “NIKA” Shpk + “SHABANI 2002” Shpk
  • Anėtari i bashkimit tė operatorėve ekonomik “NIKA” SHPK nuk pėrmbush pikėn 1 tė kapacitetit teknik pasi nga dokumentacioni i paraqitur nuk plotėsohet vlera minimale prej 40 % pėr furnizimet e ngjashme tė realizuara gjatė tre viteve tė fundit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Vendim KPP
  Shpallja e Fituesit
  SHTOJCĖ NR. 1

  MBĖSHTETĖS
  Embassy of USA

  Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data