Open Procurement Albania

Përmirësimi i sinjalistikës horizontale, vertikale dhe pajisjeve të sigurisë rrugore në akset e Rajonit Verior, Loti 1 (2022)

Autoritet Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Institucioni Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Objekti i Tenderit Përmirësimi i sinjalistikës horizontale, vertikale dhe pajisjeve të sigurisë rrugore në akset e Rajonit Verior, Loti 1 (2022)
Nr. Reference REF-23684-03-31-2022
Vlera / Fondi Limit 191 663 216,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 01-04-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 20-04-2022
Data e mbajtjes se tenderit 20-04-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues 1. JUBICA. SHPK
2. RSM COMPANY SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • JUBICA. SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 181 000 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 06-05-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 26 javë
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Eshte skualifikuar operatori ekonomik i meposhtem:
  RSM COMPANY SHPK per arsye:
  • Operatori ekonomik nuk përmbush kriterin 2.2.1 Xhiroja e paraqitur nga operatori nuk përmbush kriterin.
  • Operatori ekonomik nuk përmbush kriterin 2.3.1
  Operatori ekonomik duhet të paraqesë dëshmi për përvojën e mëparshme të ngjashme”. (Puna e ngjashme e paraqitur nga operatori nuk e përmbush kriterin).
  • Operatori ekonomik nuk përmbush kriterin 2.3.2 Operatori ekonomik nuk disponon pikat e licencës si më poshtë: NP-11/B (Ndërtime për N/stacionet, kabinat e transformatorëve, linja të TN e të mesëm dhe shpërndarjen e energjisë) NS-6/D (Sinjalistika rrugore jondriçuese)
  • Operatori ekonomik nuk përmbush kriterin 2.3.6, pasi në kriter drejtuesi i projektit duhet të jetë ing. ndërtimi me eksperiencë pune. Operatori ekonomik ka paraqitur drejtuesin teknik të punimeve me profesion Topograf, kjo në kundërshtim me kriteret e kualifikimit në DST.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per JUBICA. SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per JUBICA. SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per JUBICA. SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per JUBICA. SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Raport Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates
  Anulimi i Tenderit

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data