Open Procurement Albania

Supervizion punimesh “Ndërtim rruga Berat - Ballaban, Loti 3”

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

  • Mungese konkurrence
  • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Institucioni Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Objekti i Tenderit Supervizion punimesh “Ndërtim rruga Berat - Ballaban, Loti 3”
Nr. Reference REF-64347-03-30-2023
Vlera / Fondi Limit 17 674 151,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Shërbim konsulence
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 31-03-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 18-04-2023
Data e mbajtjes se tenderit 18-04-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues Lista e operatorëve ekonomikë të kualifikuar në përfundim të fazës së parë të procedurës:
1. “CIVIL CONS” SHPK
2. BOE “INVICTUS” SHPK & “M.A.G PARTNERS” SHPK
3. “A & E ENGINEERING” SHPK

Ka qenë pjesëmarrës në fazat e tjera të procedurës së sipërcituar ofertuesi i meposhtem:
1. BOE “INVICTUS” SHPK & “M.A.G PARTNERS” SHPK, me vlere 15,792,000
Operator Ekonomik Kontraktues
  • “INVICTUS” SHPK - “M.A.G PARTNERS” SHPK
  • Oferta fituese Leke pa TVSH 15 792 000,00
    Data e shpalljes se fituesit 13-11-2023
    Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
    Data e lidhjes se kontrates
    Kohezgjatja e kontrates 24 muaj
    Shtese kontrate (Leke me TVSH
    Ankesa Ka pasur ankesa nga operatori ekonomik “A & E ENGINEERING” SHPK me objekt vendimmarrjen e Komisionit te Vleresimit te Ofertave mbi skualifikimin e ofertes se paraqitur prej tij.
    Arsyeja e Anulimit
    Shenime
    Transaksione Thesari
  • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “INVICTUS” SHPK viti 2012-2013
    Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “INVICTUS” SHPK viti 2014
    Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “INVICTUS” SHPK viti 2015-2018
    Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “INVICTUS” SHPK viti 2019-2020

  • Buletini i Prokurimeve Publike
    Njoftimi i Tenderit
    Dokumentat Standarde te Tenderit
    Shpallja e Fituesit
    Lidhja e Kontrates
    Anulimi i Tenderit
    Termat e References
    Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim "
    Formular Ankese

    MBESHTETES
    logo_amb_suedeze.png

    Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

    Te drejtat e Perdorimit

    Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data