Open Procurement Albania

“Studim Projektim aksi rrugor Bushtrice - Pika Doganore Koridori 8”

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Institucioni Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Objekti i Tenderit “Studim Projektim aksi rrugor Bushtrice - Pika Doganore Koridori 8”
Nr. Reference REF-69705-05-18-2023
Vlera / Fondi Limit 49 990 353,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Shërbim konsulence
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 19-05-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 21-06-2023
Data e mbajtjes se tenderit 21-06-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 4
Operatore Konkurues Lista e operatorëve ekonomikë të kualifikuar në përfundim të fazës së parë të procedurës:
1. BOE “InfraKonsult” & “ATELIER 4"
2. BOE “KLODIODA & IGROUP & TOWER”
3. BOE “NET-GROUP” & “OMICRON KAPPA CONSULTING SOCIETE ANONYME”
4. “A & E ENGINEERING” SHPK

Kanë qenë pjesëmarrës në fazat e tjera të procedurës ofertuesit me vlerat përkatëse të ofruara:
1. BOE “InfraKonsult” & “ATELIER " , me vlerë 48,990,545 Lekë pa TVSH.
2. BOE “KLODIODA & IGROUP & TOWER”, me vlerë 47,991,000 Lekë pa TVSH.
3. BOE “NET-GROUP” & “OMICRON KAPPA CONSULTING SOCIETE ANONYME”, me vlereë 44,990,000 Lekë pa TVSH.
4. “A & E ENGINEERING” SHPK, me vlerë 42,500,000 Lekë pa TVSH.
Operator Ekonomik Kontraktues
 • “InfraKonsult” - “ATELIER 4"
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 48 990 545,00
  Data e shpalljes se fituesit 17-10-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 58788654
  Data e lidhjes se kontrates 13-11-2023
  Kohezgjatja e kontrates 18 Muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jane skualifikuar operatoret ekonomike te meposhtem:
  1. A dhe E ENGINEERING SHPK, per arsye:
  -Ka paraqitur oferte ekonomike nen kufirin minimal te lejuar bazuar ne VKM Nr. 354, date 11.5.2016
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “InfraKonsult” viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “InfraKonsult” viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “InfraKonsult” viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “InfraKonsult” viti 2019-2020

 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 96 datë 30 Nëntor 2023
  Anulimi i Tenderit
  Termat e References
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim "

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data