Open Procurement Albania

Zgjerimi i rruges Elbasan - Qafe - Thane (Faza III)

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Institucioni Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Objekti i Tenderit Zgjerimi i rruges Elbasan - Qafe - Thane (Faza III)
Procedura e prokurimit është e parashikuar në Buxhetin e Shtetit për vitin 2023 (Shkresa e MIE nr. 5846/3 datë13.09.2023)
Burimi i financimit: Buxheti i Shtetit
Nr. Reference REF-83514-10-12-2023
Vlera / Fondi Limit 2 499 796 130,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures E hapur, mbi kufirin e lartë monetar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 13-10-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 15-11-2023
Data e mbajtjes se tenderit 15-11-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 7
Operatore Konkurues 1. “ALB-BUILDING”
2. BOE “2 T & HASTOÇI”
3. “ALB - STAR”
4. “SALILLARI”
5. “A. N. K.”
6. “GJOKA KONSTRUKSION”
7. BOE " G.P.G. COMPANY " & "SENKA"
Operator Ekonomik Kontraktues
 • “2 T - HASTOÇI”
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 2 114 517 086,00
  Data e shpalljes se fituesit 07-12-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 2537420504
  Data e lidhjes se kontrates 19-12-2023
  Kohezgjatja e kontrates 24 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Jane skualifikuar operatoret ekonomike te meposhtem:
  1. SALILLARI, per arsye:
  -Nuk permbush piken 2.3.8.

  2. ALB BUILDING, per arsye:
  -Nuk permbushpiket 2.3.4 dhe piken 2.3.5

  3. BOE G.P.G. COMPANY dhe SENKA , per arsye:
  -Stafi i paraqitur nga BOE eshte i angazhuar ne kontrata te tjera.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Ne formularin e njoftimit te fituesit paraprak nuk jane treguar vleresuesit me pike te operatoreve ekonomike “ALB-BUILDING” dhe “SALILLARI” .
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per HASTOÇI” viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per HASTOÇI” viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per HASTOÇI” viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per HASTOÇI” viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Raport Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 105 datë 29 Dhjetor 2023
  Anulimi i Tenderit
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim "
  Planimetria e Kullimit
  Planimetria e Sinjalistikes
  Planimetria e SegmentitKM 1+440 – 10+340t
  Grafiku i Punimeve
  Horografi
  Studim Topografik
  Projekt Zbatimi
  Raporti Teknik

  MBESHTETES

  Ketu mund te keni REKLAMEN tuaj

  Kontakto ne [email protected]

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data