Open Procurement Albania

Eliminimi i pikave të zeza (Black Spots), në rrjetin rrugor kombëtar 2023

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Institucioni Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Objekti i Tenderit Eliminimi i pikave të zeza (Black Spots), në rrjetin rrugor kombëtar 2023
Nr. Reference REF-83566-10-12-2023
Vlera / Fondi Limit 82 925 952,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 13-10-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 30-10-2023
Data e mbajtjes se tenderit 30-10-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 4
Operatore Konkurues 1. “Rroku GUEST”
2. “ERAL CONSTRUCTION COMPANY”
3. BOE “BESTA & ERALD-G”
4. BOE “ALMO KONSTRUKSION & DELTAREX”
Operator Ekonomik Kontraktues
 • “ALMO KONSTRUKSION - DELTAREX”
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 70 375 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 01-12-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 84450000
  Data e lidhjes se kontrates 20-12-2023
  Kohezgjatja e kontrates 10 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Jane skualifikuar operatoret ekonomike te meposhtem:
  1. Rroku GUEST, per arsye:
  -Nuk permbush kapacitetet teknike pika 2.3.8, pika 2.3.9, perkatesisht disponimi i Drejtuesit Teknik te punimeve si dhe mjetet per realizimin e kontrates.

  2. ERAL CONSTRUCTION COMPANY, per arsye:
  -Nuk permbush piken 2.3.6 per disponimin e stafit mbeshtetes per realizimin e punimeve

  3. BESTA ERALD G, per arsye:
  -Nuk permbush piken 2.3.6 per disponimin e stafit mbeshtetes per realizimin e punimeve objekt kontrate, pasi bazuar ne VKM nr.285, date 19.05.2021, i ndryshuar, neni 90, pika 2
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “ALMO KONSTRUKSION viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “ALMO KONSTRUKSION viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “ALMO KONSTRUKSION viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “ALMO KONSTRUKSION viti 2019-2020

 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 105 datë 29 Dhjetor 2023
  Anulimi i Tenderit
  Termat e References
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim "

  MBESHTETES

  Ketu mund te keni REKLAMEN tuaj

  Kontakto ne [email protected]

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data