Open Procurement Albania

Rehabilitimi i shesheve dhe zonave kryesore në afërsi të pikave doganore shqiptare

Autoritet Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Institucioni Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Objekti i Tenderit Rehabilitimi i shesheve dhe zonave kryesore në afërsi të pikave doganore shqiptare
Burimi i financimit: Buxheti i Shtetit
Nr. Reference REF-00354-04-05-2024
Vlera / Fondi Limit 249 417 164,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 08-04-2024
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 24-04-2024
Data e mbajtjes se tenderit 24-04-2024
Nr. i Operatoreve Konkurues 7
Operatore Konkurues 1. “Rroku GUEST”
2. “ALB TIEFBAU”
3. “REJ”
4. “KTHELLA”
5. BOE “GLAVENICA” & “ED KONSTRUKSION”
6. “S I R E T A 2F”
7. BOE “T & XH” & “I.D.K-KONSTRUKSION”
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Rroku GUEST SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 196 612 661,00
  Data e shpalljes se fituesit 30-05-2024
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 9 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Eshte skualifikuar operatori ekonomik i meposhtem:
  1. BOE “T & XH” & “I.D.K-KONSTRUKSION”, per arsye:
  -Nuk ka paraqitur dokumentacion të plotë dhe të saktë për të dëshmuar plotësimin e të gjithë kritereve të kërkuara në DST.
  -Nuk ka plotësuar Kriteret e Veçanta të Kualifikimit sipas pikës 2.3.2/1, pasi nuk disponon kategorite e licensës të nevojshme për realizimin e kësaj kontrate.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Rroku GUEST SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Rroku GUEST SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Rroku GUEST SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Rroku GUEST SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Relacion Konstruktiv
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates
  Anulimi i Tenderit
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim "
  Grafiku i Punimeve
  Raport Analize
  Formular i Njoftimit te Fituesit Paraprak
  Formular i Njoftimit te Fituesit Pas afatit te Ankimimit

  MBESHTETES

  Ketu mund te keni REKLAMEN tuaj

  Kontakto ne [email protected]

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data