Open Procurement Albania

Supervizion punimesh Ndërtim rruga Berat - Ballaban, Loti 2

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Institucioni Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Objekti i Tenderit Supervizion punimesh Ndërtim rruga Berat - Ballaban, Loti 2
Nr. Reference REF-00804-04-09-2024
Vlera / Fondi Limit 17 049 044,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 11-04-2024
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 29-04-2024
Data e mbajtjes se tenderit 29-04-2024
Nr. i Operatoreve Konkurues 20
Operatore Konkurues 1. BOE “ZETAKONSULT” SHPK & ZENIT&CO” SHPK
2. BOE “SPHAERA” SHPK & “MAGNA CHARTA” SHPK
3. “S &L STUDIO” SHPK
4. “TAULANT” SHPK
5.“TOWER” SHPK
6. BOE “NET-GROUP” SHPK & “UNITEC-STUDIO” SHPK
7. BOE “P.C.S.COMPANY” SHPK & “STUDIO-REBUS” SHPK
8. BOE “HTS COMPANY” SHPK & “ARENA MK” SHPK
9. BOE “Engineering Consulting Group” SHPK & “A V E CONSULTING ” SHPK
10. INSTITUTI I KONSULENCES NE NDERTIM “IKN”
11. “InfraKonsult” SHPK
12. BOE “MCE” SHPK & “STATENG” SHPK
13. BOE “HYDRO-ENG CONSULTING ” SHPK & “INVICTUS” SHPK & “ANGERBA”
14. “G B Civil Engineering” SHPK
15. “A & E ENGINEERING” sh.p.k
16. “INFRATECH” SHPK & “EMAR 21” SHPK
17. “C.E.C GROUP” SHPK
18. “NOVATECH STUDIO” SHPK
19. “CIVIL CONS” SHPK
20. BOE “TRANSPORT HIGHWAY CONSULTING” SHPK & “ARABEL - STUDIO”
Operator Ekonomik Kontraktues
 • TAULANT SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 15 298 887,00
  Data e shpalljes se fituesit 03-06-2024
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 24 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Jane skualifikuar operatoret ekonomike e meposhtem:
  1. “A & E Engineering”sh.p.k, per arsye:
  -Ka ofertuar nen vlerën minimale të lejuar

  2.“NOVATECH STUDIO” sh.p.k, per arsye:
  -Ka ofertuar nen vlerën minimale të lejuar

  3. “S & L Studio” sh.p.k, per arsye:
  -Nuk ka paraqitur dëshmi për shërbimet e mëparshme të ngjashme

  4. “Net Group & Unitec Studio”, per arsye:
  -Nuk ka paraqitur dëshmi për shërbimet e mëparshme të ngjashme

  5. “INSTITUTI I KONSULENCES NE NDERTIM "IKN", per arsye:
  -Nuk disponon stafin e nevojshëm mbikëqyrës

  6. BOE “Engineering Consultin Group & AVE Consulting”, per arsye:
  -Nuk ka paraqitur dëshmi për shërbimet e mëparshme të ngjashme

  7. BOE “SPHAERA & MAGNA CHARTA”, per arsye:
  -Nuk ka paraqitur dëshmi për shërbimet e mëparshme të ngjashme

  8. “ZETAKONSULT & ZENIT&CO”, per arsye:
  -Nuk ka paraqitur dëshmi për shërbimet e mëparshme të ngjashme

  9. “G B Civil Engineering”, per arsye:
  -Nuk disponon stafin e nevojshëm mbikëqyrës

  10. BOE INFRATECH & EMAR 21”, per arsye:
  -Nuk ka paraqitur dëshmi për shërbimet e mëparshme të ngjashme
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per TAULANT SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per TAULANT SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per TAULANT SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per TAULANT SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates
  Anulimi i Tenderit
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim "
  Formular i Njoftimit te Fituesit Paraprak
  Formular i Njoftimit te Fituesit Pas afatit te Ankimimit

  MBESHTETES

  Ketu mund te keni REKLAMEN tuaj

  Kontakto ne [email protected]

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data