Open Procurement Albania

“Supervizion punimesh Zgjerimi i rrugës Elbasan - Qafë Thanë (Faza V)

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Institucioni Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Objekti i Tenderit “Supervizion punimesh Zgjerimi i rrugës Elbasan - Qafë Thanë (Faza V)
Nr. Reference REF-00811-04-09-2024
Vlera / Fondi Limit 24 964 287,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 11-04-2024
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 29-04-2024
Data e mbajtjes se tenderit 29-04-2024
Nr. i Operatoreve Konkurues 22
Operatore Konkurues 1. “ZENIT&CO” SHPK
2. BOE “SPHAERA” SHPK & “MAGNA CHARTA” SHPK
3. “S & L STUDIO” SHPK
4. “TAULANT” SHPK 5. BOE “SEED CONSULTING” SHPK & “DERBI-E” SHPK
6. BOE “NET-GROUP” SHPK & “UNITEC-STUDIO” SHPK
7. “G B Civil Engineering” SHPK
8. BOE “ARENA MK” SHPK & “HTS COMPANY” SHPK
9. BOE “Engineering Consulting Group” SHPK & “A V E CONSULTING ” SHPK 10. “TOWER” SHPK
11. “M.A.K Studio” SHPK
12. BOE “MCE” SHPK & “STATENG” SHPK
13. BOE “HYDRO-ENG CONSULTING” SHPK & “INVICTUS” SHPK & “ANGERBA”
14. “GR Albania” SHPK
15. BOE “A & E ENGINEERING sh.p.k” & “IMES-D”
16. “INFRATECH” SHPK
17. “C.E.C GROUP” SHPK
18. BOE “NOVATECH STUDIO” SHPK & “PROJECT DALUZ 2019”
19. “CIVIL CONS” SHPK
20. BOE “TRANSPORT HIGHWAY CONSULTING” SHPK & “ARABEL – STUDIO ARABEL – STUDIO” SHPK
21. “ERALD-G” SHPK
22. “InfraKonsult” SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ERALD-G SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 23 091 966,00
  Data e shpalljes se fituesit 06-06-2024
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 24 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Jane skualifikuar operatoret ekonomike e meposhtem:
  1. “A & E ENGINEERING sh.p.k” & “IMES-D”, per arsye:
  -Ka paraqitur oferte ekonomie poshtë vlerës minimale të lejuar,

  2. “GR Albania” sh.p.k,per arsye:
  -Ka paraqitur oferte ekonomie poshtë vlerës minimale të lejuar,

  3. “NOVATECH STUDIO” SHPK & “PROJECT DALUZ 2019”,per arsye:
  -Ka paraqitur oferte ekonomie poshtë vlerës minimale të lejuar,

  4. “ZENIT&CO” SHPK,per arsye:
  -Ka paraqitur oferte ekonomie poshtë vlerës minimale të lejuar,

  5.“ARENA MK” SHPK & “HTS COMPANY” SHPK,per arsye:
  -Nuk disponon stafin e nevojshëm mbikëqyrës

  6. “NET-GROUP” SHPK & “UNITEC-STUDIO” SHPK,per arsye:
  -Nuk ka paraqitur dëshmi për shërbimet e mëparshme të ngjashme
  -Nuk disponon stafin e nevojshëm mbikëqyrës

  7. “TAULANT” SHPK,per arsye:
  -Nuk disponon stafin e nevojshëm mbikëqyrës

  8. “SEED CONSULTING” SHPK & “DERBI-E” SHPK,per arsye:
  -Nuk ka paraqitur dëshmi për shërbimet e mëparshme të ngjashme

  9.“M.A.K Studio” SHPK,per arsye:
  -Nuk ka paraqitur dëshmi për shërbimet e mëparshme të ngjashme
  -Nuk disponon stafin e nevojshëm mbikëqyrës

  10. “Engineering Consulting Group” SHPK & “A V E CONSULTING ” SHPK,per arsye:
  -Nuk ka paraqitur dëshmi për shërbimet e mëparshme të ngjashme
  -Nuk disponon stafin e nevojshëm mbikëqyrës

  11. “TOWER” SHPK,per arsye:
  -Nuk ka paraqitur dëshmi për shërbimet e mëparshme të ngjashme

  12. MCE” SHPK & “STATENG” SHPK,per arsye:
  -Nuk disponon stafin e nevojshëm mbikëqyrës

  13. “SPHAERA” SHPK & “MAGNA CHARTA” SHPK,per arsye:
  -Nuk ka paraqitur dëshmi për shërbimet e mëparshme të ngjashme

  14. “S & L STUDIO” SHPKper arsye:
  -Nuk ka paraqitur dëshmi për shërbimet e mëparshme të ngjashme
  -Nuk disponon stafin e nevojshëm mbikëqyrës

  15.“G B Civil Engineering” SHPKper arsye:
  -Nuk disponon stafin e nevojshëm mbikëqyrës
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ERALD-G SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ERALD-G SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ERALD-G SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ERALD-G SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates
  Anulimi i Tenderit
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim "
  Formular i Njoftimit te Fituesit Paraprak
  Formular i Njoftimit te Fituesit Pas afatit te Ankimimit

  MBESHTETES

  Ketu mund te keni REKLAMEN tuaj

  Kontakto ne [email protected]

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data