Open Procurement Albania

Supervizion punimesh Zgjerimi i superstradës Tiranë - Durrës (Faza II)

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Institucioni Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Objekti i Tenderit Supervizion punimesh Zgjerimi i superstradës Tiranë - Durrës (Faza II)
Nr. Reference REF-00802-04-09-2024
Vlera / Fondi Limit 12 727 875,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 11-04-2024
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 29-04-2024
Data e mbajtjes se tenderit 29-04-2024
Nr. i Operatoreve Konkurues 21
Operatore Konkurues 1. “A & E ENGINEERING sh.p.k”
2. “NOVATECH STUDIO”
3. BOE “NET-GROUP” & “UNITEC-STUDIO”
4. BOE “P.C.S.COMPANY” & “STUDIO-REBUS”
5. "TAULANT" SHPK
6. “ERALD-G”
7. BOE “ZETAKONSULT” & “ZENIT&CO”
8. BOE “SEED CONSULTING” & “DERBI-E”
9. BOE “Engineering Consulting Group” & “A V E CONSULTING”
10. BOE “TRANSPORT HIGHWAY CONSULTING” & “ARABEL – STUDIO ARABEL – STUDIO”
11. BOE “INVICTUS” & “ANGERBA” & “HYDRO-ENG CONSULTING”
12. BOE “MCE” & “STATENG”
13. BOE “SPHAERA” & “MAGNA CHARTA”
14. “M.A.K Studio”
15. “CIVIL CONS”
16. “C.E.C GROUP”
17. “G B Civil Engineering”
18. “S &L STUDIO”
19. “INFRATECH” SHPK
20. “TOWER”
21. BOE “ARENA MK” & “HTS COMPANY”
Operator Ekonomik Kontraktues
 • “P.C.S.COMPANY” - “STUDIO-REBUS”
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 11 462 946,00
  Data e shpalljes se fituesit 06-06-2024
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 24 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Jane skualifikuar operatoret ekonomike e meposhtem:
  1. “A&E Engineering”sh.p.k, per arsye:
  -Ka paraqitur oferte ekonomike anomalisht te ulet

  2. “M.A.K STUDIO” sh.p.k, per arsye:
  -Nuk disponon stafin e nevojshëm

  3. Net Group & Unitec Studio” sh.p.k, per arsye:
  -Nuk ka paraqitur dokumentacion të plotë dhe të saktë për të dëshmuar plotësimin e të gjithë kritereve të kërkuara në DST

  4. “G B CIVIL ENGINEERING sh.p.k,per arsye:
  -Nuk ka paraqitur dokumentacion të plotë dhe të saktë për të dëshmuar plotësimin e të gjithë kritereve të kërkuara në DST

  5. “TAULANT’’ sh.p.k,per arsye:
  -Nuk ka paraqitur dokumentacion të plotë dhe të saktë për të dëshmuar plotësimin e të gjithë kritereve të kërkuara në DST

  6. BOE “INVICTUS &ANGERBA & HYDRO ENG CONSULTING’’ sh.p.k, per arsye:
  -Nuk ka paraqitur dokumentacion të plotë dhe të saktë për të dëshmuar plotësimin e të gjithë kritereve të kërkuara në DST

  7. BOE “AVE CONSULTING & ENGINEERING CONSULTING GROUP” sh.p.k, per arsye:
  -Nuk ka paraqitur dëshmi për shërbimet e mëparshme të ngjashme

  8. “S & L STUDIO” sh.p.k, per arsye:
  -Nuk ka paraqitur dëshmi për shërbimet e mëparshme të ngjashme

  9. “INFRATECH & EMAR 21” sh.p.k, per arsye:
  -Nuk ka paraqitur dëshmi për shërbimet e mëparshme të ngjashme

  10. “SPHERA & MAGNA CHARTA” sh.p.k, per arsye:
  -Nuk ka paraqitur dëshmi për shërbimet e mëparshme të ngjashme

  11. “ZETAKONSULT & ZENIT & CO” sh.p.k, per arsye:
  -Nuk ka paraqitur dëshmi për shërbimet e mëparshme të ngjashme

  12. “SEED CONSULTING & DERBIE E” sh.p.k, per arsye:
  -Nuk ka paraqitur dëshmi për shërbimet e mëparshme të ngjashme

  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “STUDIO-REBUS” viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “STUDIO-REBUS” viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “STUDIO-REBUS” viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “STUDIO-REBUS” viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates
  Anulimi i Tenderit
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim "
  Formular i Njoftimit te Fituesit Paraprak

  MBESHTETES

  Ketu mund te keni REKLAMEN tuaj

  Kontakto ne [email protected]

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data