Open Procurement Albania

Rruga Borje – Kufi me Kosoven.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.

Qarkun Kukės
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga:
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit
Pėrshkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Rruga Borje – Kufi me Kosovėn.
Fondi i akorduar pėr vitin 2017 ėshtė 12.500.000 (dymbėdhjetė milion e pesėqind mijė) lekė pa tvsh.
Pjesa e mbetur ėshtė parashikuar pėr vitin 2018.
Burimi i Financimit - Buxheti i Shtetit.
Nr. Reference
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit 62,301,000
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 17-03-2017
Sektori Infrastrukturė Rrugė Ndėrurbane
Nr. i Operatorėve Konkurues 10
Operatorė Konkurues Company Riviera 2008
Kacdedja
RSM Company
Mela & Albshpresa
Kevin Konstruksion
Be – IS
Boshnjaku B
Lala & Shansi Invest & Jody
Ēaushi
Varaku E
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Kevin Construksion
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 53,317,647
  Data e shpalljes sė fituesit 02-05-2017
  Data e lidhjes sė kontratės 04-05-2017
  Vlera e Kontratės me TVSH 63,981,176
  Kohėzgjatja e Kontratės 8 muaj
  Ankesa Nuk ka patur ankesa.

  Janė s’kualifikuar:

  1. Company Riviera 2008 SHPK pėr arsye se:
  a. Referuar deklaratės sė punėve nė proces rezulton se shoqėria Company Riviera 2008 SHPK ka nė proces pune me njė vlerė tė pėrgjithshme prej 229.425.750 leke pa tvsh. Kėto pune konsistojnė nė rivitalizime urbane dhe rikonstruksione rrugėsh. Kjo shoqėri zotėron piken e liēenses NP-4C e cila i lejon tė kryejė nė tė njėjtėn kohe punime me vlere tė pėrgjithshme jo me shume se 100.000.000 leke. nė datėn 04.04.2017 KVO i dėrgoi njė kėrkese ku kėrkohej informacion pėr punėt e deklaruara nė proces. Kjo shoqėri deri ditėn e sotme nuk ka dėrguar asnjė pėrgjigje. Bazuar nė Vendimin e Kėshillit tė Ministrave nr 42, date 16.01.2008, Kreu III, pika 1, paragrafi iib kjo shoqėri duhet tė skualifikohet.

  2. Kacdedja SHPK pėr arsye se:
  a. Nuk plotėson piken 2.3.1 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim lidhur me punėt e ngjashme.

  3. Rrugė, Sinjalistike, Mirėmbajtje & Hidro Company SHPK pėr arsye se:
  a. Nuk plotėson piken 2.2.4 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim lidhur me taksat vendore pasi, referuar punėve nė proces tė deklaruara, ka kryer aktivitet nė Korēe nga data 01.06.2016 e nė vazhdim dhe nuk ka paraqitur dokumentacion pėr shlyerjen e detyrimeve vendore.
  b. Nuk plotėson piken 2.3.1 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim lidhur me punėt e ngjashme.

  4. Bashkimi i pėrkohshėm i shoqėrive Mela SHPK dhe Albshpresa SHPK pėr arsye se: a. Shoqėria Mela SHPK nuk plotėson piken 2.3.3 pėr kualifikim lidhur me stafin e nevojshėm pasi nuk ka paraqitur dokumentacion pėr njė inxhinier hidroteknik, elektrik dhe pėr njė inxhinier topograf,, ndėrkohe qė ka marre pėrsipėr tė kryeje punime kanalizimesh, pėr kryerjen e tė cilave ky specialitet ėshtė i domosdoshėm.
  b. Shoqėria Mela SHPK nuk plotėson piken 2.3.6 pėr kualifikim lidhur me pikat e nevojshme tė liēenses pasi ka marre pėrsipėr punime shtresash rrugore dhe nuk ka piken e liēenses NS18 (punime topogjeodezike). Po ashtu ka marre pėrsipėr punime elektrike dhe nuk ka piken e liēenses NP 11.
  5. Be - Is SHPK pėr arsye se: a. Shoqėria Be-Is SHPK nuk plotėson piken 2.2.4 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim lidhur me taksat vendore pasi, referuar punėve nė proces tė deklaruara, kryen aktivitet nė Durrės, Librazhd dhe Vlore nga viti 2016 e nė vazhdim dhe nuk ka paraqitur dokumentacion pėr shlyerjen e detyrimeve vendore.

  6. Boshnjaku B SHPK pėr arsye se:
  a. Nuk plotėson piken 2.2.4 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim lidhur me taksat vendore pasi, referuar punėve nė proces tė deklaruara, kryen aktivitet nė Gjirokastėr nga viti 2016 e nė vazhdim dhe nuk ka paraqitur dokumentacion pėr shlyerjen e detyrimeve vendore.

  7. Caushi SHPK
  a. Nuk ka paraqitur oferte.

  8. 8. Varaku E SHPK
  a. Nuk ka paraqitur oferte.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.08 - Dt.27-02-2017
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi Nr.18 - Dt.08-05-2017
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate Nr.19 - Dt.15-05-2017

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data