Open Procurement Albania

Studimi i Fizibilietit pėr Aeroportin e Korēės.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.

Qarkun Korēė
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga:
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit
Pėrshkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Studimi i Fizibilietit pėr Aeroportin e Korēės.
Burimi i financimit: Buxheti i Shtetit.
Nr. Reference
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit 7,397,000
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 03-03-2017
Sektori Studim Projektim
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues IDRA
UNITEC STUDIO
ZENIT 06
Operator Ekonomik Kontraktues
 • IDRA
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 6,663,000
  Data e shpalljes sė fituesit 20-03-2017
  Data e lidhjes sė kontratės 24-03-2017
  Vlera e Kontratės me TVSH 7,995,600
  Kohėzgjatja e Kontratės 4 muaj
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar:

  1. Shoqėria Zenit 06 SHPK pėr arsye se:
  Shoqėria Zenit 06 SHPK ka dorėzuar dokumenta qė nuk kanė asnjė lidhje me procedurė qė shqyrtohet.

  2. Shoqėria Unitec Studio SHPK pėr arsye se:
  Nė kriteret e pėrgjithshme tė kualifikimit ėshtė kėrkuar qė operatorėt ekonomikė pjesėmarrės duhet tė dorėzojnė njė dokument i cili vėrteton se subjekti ka plotėsuar detyrimet fiskale. Referuar dokumentacionit tė dorėzuar subjekti ka dorėzuar vėrtetimin lėshuar nga Drejtoria Rajonale Tatimore Tirane me dt.01.06.2016 i cili nuk ėshtė i pėrditėsuar i 3 muajve tė fundit
  . Ky vėrtetim dėshmon se subjekti pėr periudhėn deri nė 31.05.2016 ka detyrime tatimore nė tatimi mbi vlerėn e shtuar, tatimi mbi fitimin, tatimi i thjeshtuar mbi fitimin, kontribute tė sigurimeve shoqėrore, shėndetėsore, tatim mbi tė ardhurat nga punėsimi nė shumėn 1.149.435 lekė dhe ka papaguar kėstet e Tatim fitimit tė vitit 2016 nė shumėn 114.768 lekė.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.08 - Dt.27-02-2017
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi Nr.12 - Dt.27-03-2017
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate Nr.13 - Dt.03-04-2017

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data