Open Procurement Albania

"Sistemimi dhe asfaltimi i rruges "Mertish - Tre Ura".

Qarkun Fier
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga: Qeveria Shqiptare
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit Projekte me financim tė Qeverisė Shqiptare
Pėrshkrim i Projektit Buxheti: 23.7 miliardė Lekė
Kohėzgjatja: 2014-2019
Financues: Qeveria Shqiptare
Shtrirja gjeografike: Nė 12 Qarqet e Shqipėrisė, 35 bashki
Pėrfitues: 2 milionė banorė
Objektivi: Pėrmirėsimi i kushteve tė jetesės tė banorėve nė tė gjithė vendin, rritja e aksesit nė shėbimet bazė, promovimi i turizmit dhe nxitja e sektorit bujqėsor, pėrmes financimit tė projekteve tė mėdha me ndikim rajonal. Investimet janė nė perputhje tė plotė me vizionin e Qeverisė Shqiptare pėr transformimin urban tė qendrave tė qyteteve, infrastrukturės rrugore dhe furnizimit me ujė.

• Infrastrukturė rrugore dhe urbane;
• Furnizim me ujė tė pijshėm;
• Mjedis;
• Rikonstruksion i shkollave;
• Projekte studimore, hapėsinore, tė trashėgimisė kulturore, etj;
• Hartim i projekteve teknike tė gatshme pėr financim pėr Njėsitė e Qeverisjes Vendore;
Objekti i Tenderit Sistemimi dhe asfaltimi i rrugės "Mėrtish - Tre Ura".
Fondi i akorduar pėr vitin 2017 ėshtė 9.170.185 (nėntė milion njėqind e shtatėdhjetė mijė e njėqind e tetėdhjetė e pesė) Lekė pa tvsh.
Pjesa e mbetur ėshtė parashikuar pėr vitin 2018.
Nr. Reference
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit 45,850,000
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 13-04-2017
Sektori Infrastrukturė Rrugė Rurale
Nr. i Operatorėve Konkurues 7
Operatorė Konkurues B 93
Elira SHPK & Murati SHPK
Mela SHPK & Alb Shpresa SHPK
Shkelqimi 07 SHPK
Bahas SHPK & Avduli SHPK
Caushi SHPK & Boshnjaku B
Aurora Konstruksion
Operator Ekonomik Kontraktues
 • B-93
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 33,777,777
  Data e shpalljes sė fituesit 05-05-2017
  Data e lidhjes sė kontratės 10-05-2017
  Vlera e Kontratės me TVSH 40,533,332
  Kohėzgjatja e Kontratės 4 muaj
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Janė s’kualifikuar:

  1. Bashkimi i pėrkohshėm i shoqėrive Elira SHPK (80%) dhe Murati SHPK (20%) pėr arsye se:
  a. Shoqėria Elira SHPK nuk plotėson piken 2.3.3 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim lidhur me stafin pasi nuk ka tė punėsuar njė inxhinier transporti.
  b. Shoqėria Murati SHPK nuk plotėson piken 2.3.3 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim lidhur me stafin pasi nuk ka tė punėsuar njė inxhinier transporti.
  c. Shoqėria Murati SHPK nuk plotėson piken 2.3.5 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim lidhur me mjekun pasi nuk ka mjek tė punėsuar.

  2. Bashkimi i pėrkohshėm i shoqėrive Bahas SHPK (95%) dhe Avduli SHPK (5%) pėr arsye se:
  a. Shoqėria Bahas SHPK nuk plotėson piken 2.3.1 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim lidhur me punėt e ngjashme, pasi ka paraqitur dokumentacion pėr punėn Rikonceptimi i qendrės Selenice por nė kėtė objekt nuk ka as njė metėr katror asfaltim.

  3. Bashkimi i pėrkohshėm i shoqėrive Boshnjaku B SHPK (43.31%) dhe Caushi SHPK (56.69%) pėr arsye se:
  a. Shoqėria Boshnjaku B SHPK nuk plotėson piken 2.2.4 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim lidhur me taksat vendore pasi, referuar punėve nė proces tė deklaruara, kryen aktivitet nė Gjirokastėr nga viti 2016 e nė vazhdim dhe nuk ka paraqitur dokumentacion pėr shlyerjen e detyrimeve vendore.
  b. Shoqėria Caushi SHPK nuk plotėson piken 2.2.4 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim lidhur me taksat vendore pasi, referuar punėve nė proces tė deklaruara, nga viti 2016 ushtron aktivitet nė Kukės, Memaliaj, Peqin, Berat, Vrrine. Pėr kėto objekte nuk ka paguar detyrimet vendore dhe nuk e ka regjistruar nė QKB.

  4. Aurora Konstruksion SHPK pėr arsye se:
  a. Nuk plotėson piken 2.3.1 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim lidhur me punėt e ngjashme, pasi ka paraqitur dokumentacion pėr njė pune tė ngjashme me vlere 27.319.032 leke me tvsh, e pamjaftueshme pėr tė plotėsuar kėrkesėn pėr kualifikim.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.12 - Dt.27-03-2017
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi Nr.19 - Dt.15-05-2017
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate Nr.19 - Dt.15-05-2017

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data