Open Procurement Albania

Rikonstruksioni rruges "Germenj Okshtun-Zambishte".

Qarkun Dibėr
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga:
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit
Pėrshkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Rikonstruksioni rrugės "Gėrmenj Okshtun-Zambishte".
Fondi i akorduar pėr vitin 2017 ėshtė 19.965.859 (nėntėmbėdhjetė milion nėntėqind e gjashtėdhjetė e pesė mijė e tetėqind e pesėdhjetė e nėntė) Lekė pa tvsh.
Pjesa e mbetur ėshtė parashikuar pėr vitin 2018.
Burimi i Financimit - Buxheti i Shtetit.
Nr. Reference
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit 99,829,000
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 17-04-2017
Sektori Infrastrukturė Rrugė Rurale
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues MELA SHPK
SHKELQIMI 07 SHPK
ALBA KONSTRUKSION
BOSHNJAKU B SHPK
LALA SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ALB SHPRESA
 • MELA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 69,000,000
  Data e shpalljes sė fituesit 16-05-2017
  Data e lidhjes sė kontratės 17-05-2017
  Vlera e Kontratės me TVSH 82,800,000
  Kohėzgjatja e Kontratės 8 muaj
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė s’kualifikuar:

  1. Bashkimi i pėrkohshėm i shoqėrive Boshnjaku B SHPK (36.37%) dhe Caushi SHPK (63.63%) pėr arsye se:
  a. Shoqėria Caushi SHPK nuk plotėson piken 2.2.4 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim lidhur me taksat vendore pasi, referuar punėve nė proces tė deklaruara, nga viti 2016 ushtron aktivitet nė Kukės, Memaliaj, Peqin, Berat, Vrrine. pėr kėto objekte nuk ka paguar detyrimet vendore dhe nuk e ka regjistruar nė QKB.

  2. Bashkimi i pėrkohshėm i shoqėrive Lala SHPK (55%) & Shansi Invest SHPK (20%) & Jody SHPK (25%) pėr arsye se:
  a. Shoqėria Lala SHPK nuk plotėson piken 2.3.1 tė Kėrkesave tė Veēanta pėr Kualifikim lidhur me punėt e ngjashme pasi objekti i ngjashėm Infrastruktura e qytetit Krume me vlere tė realizuar nė tre vitet e fundit (referuar faturave tatimore) 18.373.046 leke pa tvsh nuk ėshtė i mjaftueshėm pėr tė plotėsuar kushtin. Si pjesėtar i bashkimit me vlerėn me tė madhe (55%) duhet tė kishte paraqitur njė objekt me vlere jo me pak se 49.914.500 leke pa tvsh. Objektet e tjera tė deklaruar janė ujesjellsa, dhe si tė tille nuk mund tė konsiderohen si pune tė ngjashme.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.12 - Dt.27-03-2017
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi Nr.20 - Dt.22-05-2017
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate Nr.20 - Dt.22-05-2017

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data