Open Procurement Albania

Sherbimi i mbikqyrjes se punimeve pėr objektet e financuara nga Buxheti i Shtetit.

Qarkun 12 Qarqet
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga:
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit
Pėrshkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Shėrbimi i mbikėqyrjes se punimeve pėr objektet e financuara nga Buxheti i Shtetit – Marrėveshje Kuadėr.

Komisioni me unanimitet vendosi qe fituese te shpallen shoqerite e meposhtme (marreveshja kuader do te lidhet me gjashte shoqeri):

1. Bashkimi i Operatoreve ekonomike Zenit SHPK (45%) & Derbi – E SHPK (55%);
2. Bashkimi i Operatoreve ekonomike Infratech SHPK (40%) & G&K SHPK (40%) & Tirana New Supervisor SHPK (10%) & Vler Invest SHPK (10%);
3. Bashkimi i Operatoreve ekonomike A&E Engineering SHPK (65%) & D&C Partners SHPK (17,5%) & He & Sk 11 SHPK (17,5%);
4. Bashkimi i Operatoreve ekonomike Taulant SHPK (78%) & C.E.C Group SHPK (22%);
5. Bashkimi i Operatoreve ekonomike Infrakonsult SHPK (39.17%) & Palma Construcion SHPK (25%) & Atelier 4 SHPK (16.67%) & Angerba SHPK (8.33%) & Bashkim Mata SHPK (8.33%) & Dricons SHPK (2.5%);
6. Bashkimi i Operatoreve ekonomike Gjeokonsult SHPK (95%) & ASH Engineering SHPK (5%).
Nr. Reference
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit 60,650,000
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 28-02-2017
Sektori Mbikėqyrje Punimesh
Nr. i Operatorėve Konkurues 9
Operatorė Konkurues ZENIT – 06
INFRATECH
A & E ENGINEERING sh.p.k
TAULANT SHPK
CONSULTING & MANAGEMENT ALBANIA
InfraKonsult
ABKONS
GJEOKONSULT & CO
ERALD-G
Operator Ekonomik Kontraktues
Oferta fituese Lekė pa TVSH
Data e shpalljes sė fituesit 03-04-2017
Data e lidhjes sė kontratės 14-04-2017
Vlera e Kontratės me TVSH
Kohėzgjatja e Kontratės 18 muaj
Ankesa Nuk ka patur ankesa.

Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

1. Consulting & Management Albania SHPK (51%) dhe Klodioda SHPK (49%) pėr arsye se:
a. Nė marrėveshjen e bashkėpunimit lidhur ndėrmjet dy shoqėrive nuk janė pėrcaktuar punėt konkrete qė do tė kryejė secila kompani
b. Shoqėria Consulting & Management Albania SHPK nuk plotėson kėrkesėn pėr kualifikim lidhur me stafin e nevojshem, pasi nuk ka paraqitur dokumentacion pėr njė inxhinier mjedisi.
c. Shoqėria Consulting & Management Albania SHPK nuk plotėson kėrkesėn pėr kualifikim lidhur me shėrbimet e ngjashme.
d. Shoqėria Klodioda SHPK nuk plotėson kėrkesėn pėr kualifikim lidhur me stafin e nevojshėm.

2. Abkons SHPK (45%), GR Albania SHPK (45%) dhe Sphaera SHPK (10%) pėr arsye se:
a. Nė objektin e shoqerise Abkons SHPK ėshtė parashikuar Mbikqyrje e zbatimit tė punimeve pėr hidrocentralet e vegjėl, tė mesėm dhe tė mėdhenj e jo pėr objekte tė tjera. Nuk plotėson kėrkesėn pėr kualifikim lidhur me stafin e nevojshėm, pasi stafi kryesor i deklaruar nuk ėshtė i plotė.
b. Abkons SHPK ka marrė persipėr tė kryejė mbikqyrje pėr punimet e mjedisit, por kjo shoqėri nuk ėshtė e licensuar pėr kėtė shėrbim pasi i mungon pika NP-12 e licensės.
Arsyeja e Anulimit
Shėnime Jane lidhur marreveshjet me operatorėt ekonomikė tė suksesshėm:

1. Zenit shpk (45%) & Derbi – E shpk (55%);
2. Infratech shpk (40%) & G&K shpk (40%) & Tirana New Supervisor shpk (10%) & Vler Invest shpk (10%);
3. A&E Engineering shpk (65%) & D&C Partners shpk (17,5%) & He & Sk 11 shpk (17,5%);
4. Taulant shpk (78%) & C.E.C Group shpk (22%);
5. Infrakonsult shpk (39.17%) & Palma Construcion shpk (25%) & Atelier 4 shpk (16.67%) & Angerba shpk (8.33%) & Bashkim Mata shpk (8.33%) & Dricons shpk (2.5%);
6. Gjeokonsult shpk (95%) & ASH Engineering shpk (5%).

Lidhja e marreveshjeve kuader ėshtė bėrė nė date 14.04.2017.
Transaksione Thesari
Publikimi nė Buletin
Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr. 06 - Dt.13-02-2017
Njoftim pėr Shpallje Fituesi Nr.14 - Dt.10-04-2017
Njoftim pėr Lidhje Kontrate Nr.16 - Dt.24-04-2017

Tė drejtat e Pėrdorimit

Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data