Open Procurement Albania

Consultancy services for identification and supervision of potential road safety interventions and road safety inspections.
Shėrbime konsulence pėr identifikimin dhe mbikėqyrjen ndėrhyrjeve postenciale per sigurinė rrugore dhe inspektimet e sigurisė rrugore.

Qarkun 12 Qarqet
Kredia Nr IBRD loan 8850-AL
Burimi i Kredisė/Financuar nga: Banka Botėrore
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit Programi i Rrugėve Lidhėse Rajonale dhe Lokale.
Pėrshkrim i Projektit Projekti i Konektivitetit tė Rrugėve Rajonale dhe Lokale shenjon njė hap tė rėndėsishėm nė dobi tė qytetarėve. Ai parashikon impakt nė rritjen potenciale tė aktiviteteve bujqėsore dhe turisitike duke pėrmirėsuar aksesin nė zonat e pėrzgjedhura, si dhe forcim tė kapaciteteve tė bashkive pėr menaxhimin e aseteve tė tyre rrugore.

Buxheti: 50 milionė USD.
Kohėzgjatja: 2018 – 2022
Financues: Banka Botėrore
Shtrirja gjeografike: 3 qarqe (Fier, Korēė, Shkodėr); 3 bashki (Fier, Pogradec, Shkodėr)
Pėrfitues: 80 mijė banorė
Objektivi i Programit: Pėrmirėsimi i aksesit nė qendrat e pėrzgjedhura bujqėsore dhe turistike dhe forcimi i kapaciteteve tė bashkive pėr tė menaxhuar asetet e tyre rrugore. Programi ėshtė ndėrtuar mbi dy shtylla kryesore: reduktimin e kohės dhe kostos sė udhėtimit pėr shkak tė rrugėve mė tė mira dhe mė tė shpejta; dhe lidhja e shtuar me qendrat turistike dhe qasja e prodhuesve bujqėsorė drejt tregjeve dhe qendrave agropėrpunuese.
Objekti i Tenderit Consultancy services for identification and supervision of potential road safety interventions and road safety inspections.
Shėrbime konsulence pėr identifikimin dhe mbikėqyrjen ndėrhyrjeve postenciale per sigurinė rrugore dhe inspektimet e sigurisė rrugore.
Nr. Reference RLRCP/1/1.9/2018
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Tender Ndėrkombėtar
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 19-03-2019
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte 19-03-2019
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 10-04-2019
Sektori Mbikėqyrje Punimesh
Nr. i Operatorėve Konkurues 7
Operatorė Konkurues IRD Engineering srl
Fred engineering srl & Infrakonsult shpk
IMC Worldwide ltd with sub consultant Illyrian Consulting Engineers ltd
Roikos Engineering Consultants sa & ADT-OMEGA SA
Salfo & associates sa & Egnatia Odos sa
NTU International A/S & D&C Partners shpk
Roughton International Limited ltd
Operator Ekonomik Kontraktues
 • InfraKonsult
 • Fred Engineering 
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 156,400 USD
  Data e shpalljes sė fituesit 10-10-2019
  Data e lidhjes sė kontratės
  Vlera e Kontratės me TVSH
  Kohėzgjatja e Kontratės 10 muaj
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime Objective of the services:
  The objective of the services is the safety audit of the road segments under implementation of the RLRCP and the design preparation of a model zone with the highest safety standards. The consultant will be also entitled to supervise the proposed interventions within this assignment.

  A Consultant will be selected in accordance with the Consultants Quality and Cost-based Selection (QCBS) method set out in the Procurement Regulations.
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr InfraKonsult
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nderkombetar

  Njoftim pėr Shpallje Fituesi Tenderi Nderkombetar

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data