Open Procurement Albania

Loti II - Mbikqyrja e punimeve “Ndėrtimi i rrugės sė re pėrgjatė lumit Osumit si dhe ndėrhyrje pėrmirėsuese nė bypassin e rrugės Antipatrea dhe rehabilitimi i rrugės lidhėse ndėrmjet rrugės Shėtitorja Osumi dhe rrugės Antipatrea, Bashkia Berat”

Qarkun Berat
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga:
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit
Pėrshkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Loti II - Mbikqyrja e punimeve “Ndėrtimi i rrugės sė re pėrgjatė lumit Osumit si dhe ndėrhyrje pėrmirėsuese nė bypassin e rrugės Antipatrea dhe rehabilitimi i rrugės lidhėse ndėrmjet rrugės Shėtitorja Osumi dhe rrugės Antipatrea, Bashkia Berat”
Nr. Reference REF-40875-10-24-2019
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit 1,505,832
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 25-10-2019
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte 05-11-2019
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 05-11-2019
Sektori Mbikėqyrje Punimesh
Nr. i Operatorėve Konkurues 11
Operatorė Konkurues Gjeokonsult & Co sh.p.k.
GB Civil Engineerig sh.p.k. & A.SH. Engineering sh.p.k.
HE&SK 11 sh.p.k. & Arena MK sh.p.k.
Instituti Dekliada-Alb sh.p.k.
Taulant sh.p.k., & Tirana New Supervision sh.p.k.
KKG Project sh.p.k. & GR Albania sh.p.k.
Net – Group sh.p.k.
Instituti i Konsulences nė Ndėrtim sh.p.k.
A & E Engineering sh.p.k.
Archispace sh.p.k., & I T M sh.p.k.
Arabel Studio sh.p.k.
Operator Ekonomik Kontraktues
 • TAULANT SHPK
 • Tirana New Supervisor
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1,331,122
  Data e shpalljes sė fituesit 13-12-2019
  Data e lidhjes sė kontratės 23-12-2019
  Vlera e Kontratės me TVSH 1,597,346
  Kohėzgjatja e Kontratės 10 muaj
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Pėr tre operatorėt ekonomikė me vlerė ofertė tė barabartė, tė cilėt janė kualifikuar, ėshtė hedhur shorti pėr renditjen dhe shpalljen e fituesit. Nė vendin e parė ėshtė renditur Bashkimi i Operatorėve Ekonomikė, “Taulant” sh.p.k.,NUIS K61617040L & Tirana New Supervision” sh.p.k., NUIS L21311040P.
  Janė s‘kualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. Operatori Ekonomik “Gjeokonsult & Co” sh.p.k NUIS K91810005U, pasi vlera e ofertės nuk rezulton ndėrmjet tarifės minimale dhe maksimale qė parashikon VKM nr.354 datė 11.5.2016 “Pėr miratimin e manualit tė tarifave pėr shėrbime nė planifikim tė territorit”. Oferta ėshtė mė e vogėl sė vlera e tarifės minimale qė ka pėrllogaritur Autoriteti Kontraktor sipas grupeve tarifore dhe klasifikimit tė objekteve qė pėrcakton VKM 354/2016.

  2. Bashkimi i Operatorėve Ekonomikė, ”HE&SK 11” sh.p.k. NUIS L19008502B & “Arena MK” sh.p.k. NUIS L67619807Q, pasi bashkimi i operatoreve ekonomike, nuk ka pėrcaktuar pėrqindjen e pjesėmarrjes tė secilit operator nė marrėveshjen e bashkėpunimit.

  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr TAULANT SHPK
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr Tirana New Supervisor
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi
  Specifikime Teknike
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate Nr.53 - Dt.31-12-2019

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data