Open Procurement Albania

Rikonstruksion i sheshit tė Shirokės.

Qarkun Shkodėr
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga:
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit
Pėrshkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Rikonstruksion i sheshit tė Shirokės.
Nr. Reference REF-60630-04-04-2018
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit 358,551,112
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 07-05-2018
Sektori Infrastrukturė Urbane
Nr. i Operatorėve Konkurues 12
Operatorė Konkurues ALB TIEFBAU & KARL GEGA KONSTRUKSION
ALBA KONSTRUKSION
JUNIK
AGI KONS & BE IS
SMO VATAKSI & SMO UNION & BIA CONSTRUCTION
DESARET COMPANY & SENKA
LIQENI VII & DELTA LAVORI
EVEREST
CURRI
4AM
GPG COMPANY
GRAMA
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ALB TIEFBAU SHPK
 • 80%
 • KARL GEGA KONSTRUKSION
 • 20%
  Oferta fituese Lekė pa TVSH 257,506,628
  Data e shpalljes sė fituesit 11-06-2018
  Data e lidhjes sė kontratės 14-06-2018
  Vlera e Kontratės me TVSH 309,007,953
  Kohėzgjatja e Kontratės 10 muaj
  Ankesa Ka pasur ankesa.

  Nė datėn 28.05.2018 paraqiti ankesė shoqėria Curri SHPK.
  Ankesės ju kthye pėrgjigje nė datėn 28.05.2018 duke e refuzuar atė.

  Nė datėn 29.05.2018 paraqiti ankese shoqėria Junik SHPK.
  Ankesės ju kthye pėrgjigje nė datėn 30.05.2018 duke e refuzuar atė.

  Nuk ka pasur ankim nė KPP.

  Janė s’kualifikuar:
  1. Operatori Ekonomik Alba Konstruksion SHPK :
  a. Nuk plotėson kushtin pėr shlyerjen e tė gjitha detyrimeve tė maturuara tė energjisė elektrike tė kontratave tė energjisė qė ka operatori ekonomik qė ėshtė i regjistruar nė Shqipėri, pasi nuk ka paraqitur vėrtetimin e kėrkuar.
  b. Nuk plotėson kėrkesėn 2.2.4 pėr kualifikim lidhur me plotėsimin e tė gjitha detyrimeve e taksave dhe tarifave vendore, pasi nė vitin 2016 ka ushtruar aktivitet nė objektin ‘’Rikonstruksion i rrugės Cerme-sektor, tre urat-Staravec - Gėrmenj i madh, tre urat autostrade, Rrogozhine – Lushnje’’ dhe nuk ka paraqitur vėrtetim pėr shlyerjen e detyrimeve.
  c. Nuk plotėson kėrkesėn 2.3.6 pėr kualifikim lidhur me disponimin e pikave tė nevojshme tė licenses pasi nuk disponon piken kėrkuar tė licenses NP-8.

  2. Operatori Ekonomik Junik SHPK:
  a. Nuk plotėson kėrkesėn 2.3.1 pėr kualifikim lidhur me realizimin e punėve tė ngjashme, pasi nga tė gjitha punėt e paraqitura, vetėm objekti ‘’Rikualifikim i qendrės se qytetit Vau i Deje’’, me vlere 103.927.002 leke pa tvsh, mund tė konsiderohet si pune e ngjashme. Ky objekt ka vlere me tė ulet se vlera e kėrkuar prej 179.275.556 lekėsh pa tvsh dhe nuk plotėson kushtin. Punimet e realizuara nė objektet e tjerė tė deklaruar konsistojnė nė punime ndėrtim godinash, ujėsjellėsi etj, dhe nuk mund tė konsiderohen si pune tė ngjashme.
  b. Nuk plotėson kėrkesėn 2.3.5 pėr kualifikim ‘’Operatori Ekonomik duhet tė ketė nė stafin e tij nga tetori 2017 e nė vazhdim mjekun e shoqėrisė, nė zbatim tė VKM nr. 742, date 06.11.2003. pėr ketė duhet tė paraqesė kontratėn e punės, diplomėn dhe Licensen pėrkatės’’, pasi kontrata me mjekun ėshtė lidhur me 18.01.2018 dhe nuk ka dokumenta pėr punėsimin e mjekut nė periudhėn nga tetori 2017 deri nė 18.01.2018.

  3. Bashkimi i Operatoreve Ekonomike Agi Kons SHPK dhe Be - Is SHPK:
  a. Shoqėria Agi Kons SHPK nuk plotėson kėrkesėn 2.3.1 pėr kualifikim lidhur me realizimin e punėve tė ngjashme, pasi punimet e realizuara nė objektet e deklaruar konsistojnė nė punime ndėrtim godinash, ujėsjellėsi etj, dhe nuk mund tė konsiderohen si pune tė ngjashme.
  b. Shoqėria Be - Is SHPK nuk plotėson kėrkesėn 2.3.5 pėr kualifikim Operatori Ekonomik duhet tė ketė nė stafin e tij nga tetori 2017 e nė vazhdim mjekun e shoqėrisė, nė zbatim tė VKM nr. 742, date 06.11.2003. pėr ketė duhet tė paraqesė kontratėn e punės, diplomėn dhe Licensen pėrkatėse , pasi kontrata me mjekun ėshtė lidhur me 28.11.2017 dhe nuk ka dokumenta pėr punėsimin e mjekut nė periudhėn nga tetori 2017 deri nė 28.11.2017.

  4. Bashkimi i Operatoreve Ekonomike Desaret Company SHPK dhe Senka SHPK :
  a. Bashkimi i shoqėrive nuk plotėson kėrkesėn 2.3.11 pėr kualifikim lidhur me paraqitjen e katalogėve tė ndriēuesve, pasi ndriēuesit e paraqitur nė katalogun e propozuar nuk kane asnjė lidhje me ndriēuesit e kėrkuar nė projekt.
  b. Shoqėria Senka SHPK nuk plotėson kėrkesėn 2.3.7 pėr kualifikim lidhur me mjetet dhe pajisjet pasi nuk disponon mjetet e nevojshme pėr kryerjen e punimeve.

  5. Bashkimi i Operatoreve Ekonomike Liqeni VII SHPK (43%) dhe Delta Lavori SHPK (57%):
  a. Shoqėria Liqeni VII SHPK nuk plotėson kėrkesėn 2.2.4 pėr kualifikim lidhur me plotėsimin e tė gjitha detyrimeve e taksave dhe tarifave vendore, pasi sipas deklaratės sė punėve nė proces, kryen aktivitet nė Kamėz qe nga data 11.05.2017 dhe nuk ka paraqitur vėrtetim pėr shlyerjen e detyrimeve.
  b. Shoqėria Delta Lavori SHPK nuk plotėson Kėrkesat e Pėrgjithshme pėr Kualifikim pasi nuk ka paraqitur njė deklaratė pėr plotėsimin e kėtyre kėrkesave nga shoqėria mėme nė Itali.
  c. Shoqėria Delta Lavori SHPK nuk plotėson kėrkesėn 2.2.1 pėr kualifikim lidhur me xhiron e realizuar, pasi xhiro e realizuar nga shoqėria mėme nė Itali ėshtė paraqitur me vetėdeklarim, ndėrkohe qe duhet tė kishte paraqitur dokument.

  6. Operatori Ekonomik Everest SHPK :
  a. Nuk plotėson kėrkesėn 2.3.1 pėr kualifikim lidhur me realizimin e punėve tė ngjashme, pasi punimet e realizuara nė objektin e deklaruar, referuar formularit tė vlerėsimit, kane pėrfunduar nė datėn 10.03.2015, pėrtej tre viteve tė fundit.

  7. Operatori Ekonomik Curri SHPK :
  a. Nuk plotėson kėrkesėn 2.2.4 pėr kualifikim lidhur me plotėsimin e tė gjitha detyrimeve e taksave dhe tarifave vendore, pasi sipas deklaratės se punėve nė proces, kryen aktivitet nė Divjake (ne objektin Ujėsjellėsi i Cermės ) qe nga viti 2016 dhe nuk ka paraqitur vėrtetim pėr shlyerjen e detyrimeve. Deklarata e kėrkuar nė piken 2.3.9 pėr kualifikim nuk ėshtė plotėsuar sipas kėrkesės pasi nuk ka vendosur tė dhėnat pėr datėn e fillimit tė punimeve dhe datėn e mbarimit tė tyre. Nuk plotėson kėrkesėn 2.3.11 pėr kualifikim lidhur me paraqitjen e katalogėve tė ndriēuesve, pasi nuk ka paraqitur katalogėt e kėrkuar.

  8. Operatori Ekonomik Grama SHPK :
  a. Nuk ka paraqitur dokumentacion pėr kualifikim.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr ALB TIEFBAU SHPK
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi Nr.24 - Dt.18-06-2018
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate Nr.25 - Dt.25-06-2018

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data