Open Procurement Albania

Summary results

No. of announced tenders Total limit fund of tenders (in ALL, without VAT) No. of tenders declared with winner (in ALL, without VAT) Total limit fund of tenders declared by winner (in ALL, without VAT) Awarded total value (in ALL, without VAT)
279 42,171,564,912 212 29,671,058,547 28,343,316,507

Tenders list

Tender object Estimated / Ceiling Value ALL without VAT Stage Procedure Awarded value
Construction/Reconstruction of Water Supply Systems in Albania - Lot 1 .
Ndėrtimi / Rindėrtimi i Sistemeve tė Ujėsjellėsit nė Shqipėri - Lot 1.
Announced the Winner 719,095,203
Rivitalizimi urban i bulevardit Maliq - Drithas . 189,703,418 Signed the Contract 133,831,303
Reconstruction of Water Supply Systems in Rural Areas in Albania – Lot 2.
Rindėrtimi i sistemeve tė furnizimit me ujė nė zonat rurale nė Shqipėri - Lot 2.
Announced the Winner 10,249,187.69 Euro
Design and Supervision Gjirokastra System of Museums Municipality of Gjirokastra , Consulting Services.
Projektimi dhe Mbikėqyrja e Sistemit te Muzeve tė Gjirokastrės, Bashkia e Gjirokastrės , Shėrbimet e Kėshillimit.
Announced the Winner 219,994 Euro
Mbikėqyrja punimesh pėr objekte tė financuara nga buxheti i shtetit pėr vitet 2018 – 2019 (Marrėveshje Kuadėr ).
Minikonkurs nr.12: Mbikqyrja e punimeve tė kryera nė objektin: Rikonstruksion i Unazės Bujqėsore tė Myzeqesė (Segmenti Rrethrrotullim Imesht-Ngurrez, Fier i Ri – Kashtbardh, QerretKadiaj-Saver Lot 1) Bashkia Lushnje .
2,641,482 Re-Proclaimed and Signed the Contract
Mbikėqyrja punimesh pėr objekte tė financuara nga buxheti i shtetit pėr vitet 2018 – 2019 (Marrėveshje Kuadėr ).
Minikonkurs nr.13: Mbikqyrja e punimeve tė kryera nė objektin Rikualifikim i Parkut Industrial Kucovė .
1,945,717 Re-Proclaimed and Signed the Contract
Rikualifikim i Parkut Industrial Kuēove. 180,382,176 Signed the Contract 127,371,394
Supervision Services for Civil Works in Albanian Alps area and Vlora region .
Shėrbimet e Mbikėqyrjes pėr Punėt Civile nė Alpet Shqiptare dhe ne Vlorė.
7,324,000 Announced the Winner 6,800,000
Rikonstruksioni i Unazes Bujqesore te Myzeqese (Segmentet Rrethrrotullim - Imesht- Ngurrez, Fier i Ri - Kashtbardh, Qerret - Kadiaj –Saver Loti 1). 609,859,941 Re-Proclaimed and Signed the Contract 348,710,431
Punime Shtese per objektin Sistemim Asfaltim i rruges Tepelene-Bence-Lekdush. 67,532,830 Signed the Contract 47,059,442
Mbikėqyrja punimesh pėr objekte tė financuara nga buxheti i shtetit pėr vitet 2018 – 2019 (Marrėveshje Kuadėr ).
Minikonkurs nr.7: Mbikqyrja e punimeve tė kryera ne objektin Rikonstruksion i sheshit te Shirokes, Bashkia Shkoder .
3,808,523 Re-Proclaimed and Signed the Contract
Mbikėqyrja punimesh pėr objekte tė financuara nga buxheti i shtetit pėr vitet 2018 – 2019 (Marrėveshje Kuadėr ).
Minikonkurs nr. 8: Mbikqyrja e punimeve te kryera ne objektin Rikonstruksion i rruges se Beratit (Plastmas – Karbunare) Bashkia Lushnje .
844,095 Re-Proclaimed and Signed the Contract
Mbikėqyrja punimesh pėr objekte tė financuara nga buxheti i shtetit pėr vitet 2018 – 2019 (Marrėveshje Kuadėr ).
Minikonkurs nr.9: Mbikqyrja e punimeve te kryera ne objektin Rikonstruksion i rruges Agim Babunje, Bashkia Divjake .
1,042,625 Re-Proclaimed and Signed the Contract
Mbikėqyrja punimesh pėr objekte tė financuara nga buxheti i shtetit pėr vitet 2018 – 2019 (Marrėveshje Kuadėr ).
Minikonkurs nr.10: Mbikqyrja e punimeve te kryera ne objektin Projekti zhvillimor i bllokut nr. 2 Roskovec, Bashkia Roskovec .
2,876,599 Re-Proclaimed and Signed the Contract
Mbikėqyrja punimesh pėr objekte tė financuara nga buxheti i shtetit pėr vitet 2018 – 2019 (Marrėveshje Kuadėr ).
Minikonkurs nr.11: Mbikqyrja e punimeve te kryera ne objektin sistemim asfaltim i rrugesTepelene – Bence – Lekdush – shtese kontrate, Bashkia Tepelene .
565,694 Re-Proclaimed and Signed the Contract
Rikonstruksioni i rrugės Agim – Babunje, Bashkia Divjakė. 155,489,410 Signed the Contract 95,000,000
Projekti zhvillimor i Bllokut nr. 2, Roskovec. 246,876,559 Signed the Contract 193,736,484
Rikonstruksioni i Rrugės sė Beratit (Plasmas – Karbunarė) Bashkia Lushnje. 122,273,551 Announced the Winner 69,330,179
Projektim i rikualifikimit urban pranė qendrės sė qytetit Vlorė, Zona A drejtimi i kulles sė Sahatit. 8,233,180 Announced the Winner 7,408,770
Projektimi i Zonės sė Plazhit Durrės. 41,624,734 Announced the Winner 39,372,500
Mbikėqyrja punimesh pėr objekte tė financuara nga buxheti i shtetit pėr vitet 2018 – 2019 (Marrėveshje Kuadėr ).
Minikonkurs nr.4: Mbikqyrja e punimeve tė kryera nė objektin Rehabilitim i lumit Gjanica dhe rikonceptimi i qendrės sė qytetit tė Fierit .
8,479,850 Re-Proclaimed and Signed the Contract
Mbikėqyrja punimesh pėr objekte tė financuara nga buxheti i shtetit pėr vitet 2018 – 2019 (Marrėveshje Kuadėr ).
Minikonkurs nr.5: Mbikqyrja e punimeve tė kryera nė objektin Rikonstruksion/rikualifikimi urban pranė Qendrės sė Qytetit Vlorė, zona B, drejtimi rrugės Justin Godart .
1,306,786 Re-Proclaimed and Signed the Contract
Mbikėqyrja punimesh pėr objekte tė financuara nga buxheti i shtetit pėr vitet 2018 – 2019 (Marrėveshje Kuadėr ).
Minikonkurs nr.6: Mbikqyrja e punimeve tė kryera nė objektin Rikonstruksion i rrugės Ramize Gjebrea, faza 2, (lidhja e rrugės sė pyllit tė sodės me rrugėn transballkanike dhe autostradėn .
927,810 Re-Proclaimed and Signed the Contract
Upgrading of vehicle access road Muzak Topia to Berat castle .
Rikonstruksion dhe zgjerim i rrugės Muzak Topia , segmenti nga rrethrrotullimi tek ish-rezervat e shtetit deri te labidari nė kala.
Announced the Winner 299,960,703
Rikonstruksioni i Rrugės Ramize Gjebrea, Faza 2 (Lidhja e rrugės sė Pyllit tė Sodės me rrugėn Transballkanike dhe Autostradėn). 130,894,667 Signed the Contract 79,300,000
Rikonstruksion i segmentit Tamarė – Vermosh, Lot 2. Signed the Contract 63,977,459
Municipality of Gjirokastra – Concept, Detail Designs and Supervision for Integrated Urban Upgrading.
Bashkia Gjirokastėr - Konceptimi, Detajimi dhe Mbikėqyrje pėr Azhurnimin e Integruar Urban.
Announced the Winner 403,873.5 Euro
Design preparation for the requalification of the coastline Vlore – Radhime – Orikum.
Pėrgatitja e projektimit pėr rikualifikimin e vijės bregdetare Vlorė - Radhime - Orikum .
Announced the Winner 23,920,000
Rehabilitim i Lumit Gjanica dhe Rikonceptim i Qendrės sė qytetit tė Fierit. 708,127,500 Signed the Contract 676,303,207
Rikonstruksion /rikualifikimi urban pranė Qendrės sė qytetit Vlorė Zona B drejtim rrugės Justin Godart. 157,222,127 Signed the Contract 149,688,322

Privacy Policy

Except when otherwise defined, all data & information offered in Open Procurement Albania is available under the licenses: This material is Open Data