Open Procurement Albania

Loti II- Ndėrtimi i rrugės sė re pėrgjatė lumit Osumit si dhe ndėrhyrje pėrmirėsuese nė bypassin e rrugės Antipatrea dhe rehabilitimi i rrugės lidhėse ndėrmjet rrugės Shėtitorja Osumi dhe rrugės Antipatrea, Bashkia Berat

Qarkun Berat
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga:
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit
Pėrshkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Loti II- Ndėrtimi i rrugės sė re pėrgjatė lumit Osumit si dhe ndėrhyrje pėrmirėsuese nė bypassin e rrugės Antipatrea dhe rehabilitimi i rrugės lidhėse ndėrmjet rrugės Shėtitorja Osumi dhe rrugės Antipatrea, Bashkia Berat
Nr. Reference REF-38099-10-03-2019
Kodi CPV
45000000-7 - Punė ndėrtimi,
Vlera / Fondi Limit 166,390,267
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 04-10-2019
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte 04-11-2019
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 04-11-2019
Sektori Infrastrukturė Rrugė
Nr. i Operatorėve Konkurues 19
Operatorė Konkurues Besta sh.p.k sh.p.k & Llazo sh.p.k
Shkėlqimi 07 sh.p.k & 6 D Plan sh.p.k
Glavenica sh.p.k & Riviera sh.p.k & Dajti Park 2007 sh.p.k & Niem sh.p.k
Vėllezėrit Hysa sh.p.k & T&T Beton sh.p.k
Desaret Company sh.p.k
S.M.O. Union sh.p.k & Xhengo sh.p.k & Curri sh.p.k
Sireta 2F sh.p.k & Euro - Alb sh.p.k
B - 93 II sh.p.k & B - 93 sh.p.k & Rafin Company sh.p.k & Totilla sh.p.k & Elnazaj Konstruksion sh.p.k
Albavia sh.p.k
Shansi Invest sh.p.k & Lala sh.p.k & Jody Company sh.p.k
Company Riviera 2008 sh.p.k & Pepa Group sh.p.k
Alb - Building sh.p.k
Salillari sh.p.k
BE-IS sh.p.k &Agi Kons sh.p.k
Gener 2 sh.p.k
Biba - X sh.p.k & Senka sh.p.k
Ante - Group sh.p.k
GPG Company sh.p.k & Shendelli sh.p.k
Geci sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • BESTA
 • LLAZO 
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 92,129,875
  Data e shpalljes sė fituesit 16-12-2019
  Data e lidhjes sė kontratės 23-12-2019
  Vlera e Kontratės me TVSH 110,555,850
  Kohėzgjatja e Kontratės 6 muaj
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė s‘kualifikuar ofertuesit e mėposhtėm

  1. Bashkimi i Operatorėve Ekonomikė, “Shkėlqimi 07” sh.p.k & “6 D Plan“ sh.p.k NUIS, nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim, sepse “6D-Plan” sh.p.k, nuk plotėson kriterin 2.3.1 “Kapaciteti Teknik”, pasi punimet e paraqitura nuk pėrmbush vlerėn nė raport me pėrqindjen e pjesėmarrjes dhe nuk ka parqitur faturat dhe marreveshjen e bashkepunimit pėr dy kontrata.

  2. Operatorin ekonomik “Desaret Company” sh.p.k, nuk ploteson kriterin 2.3.2 “Operatori Ekonomik duhet tė ketė nje punėsim mesatar i tė paktėn 140 punonjės....”, pasi nė listepagesat e paraqitura rezulton qe ka mesatarisht 95 punonjes. Nuk ploteson kriterin 2.3.1 “Kapaciteti Teknik” pėrvojė tė suksesshme nė realizimin e kontratės”, pasi nuk pėrmbush vlerėn pėr punime tė ngjashme sipas kėrkesės nė kriter.

  3. Bashkimi i operatorėve “B - 93 II“ sh.p.k, & “B-93“ sh.p.k, & “Rafin Company“ sh.p.k, “ Totilla“ sh.p.k, & “Elnazaj Konstruksion“ sh.p.k, nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikimi pėr faktin se operatori “Rafin Company” sh.p.k nuk ploteson kriterin 2.3.1 “Kapaciteti Teknik” pėrvojė tė suksesshme nė realizimin e kontratės”, pasi punimet e paraqitura prej ketij operatori, nuk mund te konsiderohen si punime te ngjashme.

  4. Bashkimi i Operatorėve Ekonomikė, "Shansi Invest ” sh.p.k & “Lala” sh.p.k NUIS & “Jody Company” sh.p.k nuk permbush kriterin 2.3.1 “Kapaciteti Teknik” pėrvojė tė suksesshme nė realizimin e kontratės”, pasi punimet e paraqitura, nga operatorėt “Shansi Invest” sh.p.k dhe “Lala” sh.p.k nuk mund te konsiderohen si punime tė ngjashme.

  5. Operatorin ekonomik “Ante - Group“ sh.p.k, nuk ploteson kriterin 2.3.1 “Kapaciteti Teknik” pėrvojė tė suksesshme nė realizimin e kontratės”, pasi ka paraqitur si kontratė te ngjashme, nėnkontraktė nė kundėrshtim me nenin 77 tė VKM 914/2014 “Pėr rregullat e prokurimt publik”.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr BESTA
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr LLAZO 
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi
  Specifikime Teknike
  Relacion Konstruktiv
  Preventiv
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate Nr.52 - Dt.30-12-2019
  Projekti

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data