Open Procurement Albania

Dhėnia me Koncesion/Partneritet Publik Privat tė paketės sė shėrbimit tė kontrollit mjekėsor bazė pėr grupmoshat 40-65 vjec

Autoritet Prokurues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
Objekti i Kontratės Dhėnia me koncesion/partneritet publik privat tė paketės sė shėrbimit tė kontrollit mjekėsor bazė pėr grupmoshat 40-65 vjec
Kompania Konēesionare
 • L42409015I
 • 3P Life Logistic
 • Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 11-09-2014
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Kosto konēesionare 13,833,000,000.00
  Kohėzgjatja e konēesionit(vjet) 10
  Data e shpalljes sė konēesionit 25-02-2014
  Operatorė Konkurues MARKETING&DISTRIBUTION SHPK & TRIMED SHPK - GENIUS SHPK - NATURAL PHARMA EUROPE SHPK - PEGASUS SHPK - PROTON SHPK
  Buletini i Prokurimeve Publike Buletini APP Datė 25.02.2014   
  Oferta fituese Lekė pa TVSH 730,175,000
  Data e shpalljes sė fituesit 06-10-2014
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 13,833,000,000
  Data e lidhjes sė kontratės 07-01-2015
  Kohėzgjatja e kontratės 120 muaj
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar operatorėt e mėposhtėm:
  GENIUS SHPK
  NATURAL PHARMA EUROPE SHPK
  PEGASUS SHPK
  Pėr arsyet e mėposhtme
  Kanė mungesė dokumentacioni
  Arsyeja e Anulimit
  Akte/Marrėveshje Konēesionare

  Ftesa pėr ofertė pėr Paketėn e Shėrbimit tė Kontrollit Mjekėsor
  Formulari i njoftimit tė shpalljes sė fituesit
  Formulari i njoftimit tė kontratės sė nėnshkruar
  Akt Themelimi i Shoqerise Koncensionare 3P life Logistic
  Statuti i Shoqerise Koncensionare 3P life Logistic


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.