Open Procurement Albania

Open Procurement Albania - Qeverisja vendore

Tė dhėnat mė tė fundit

Ankand
Shitja e grumbullimit te prodhimeve tė dyta pyjore (kucka, rrėnjė mare dhe shqopė) tė cilat gjenden nė ekonomitė pyjore- Loti II “Baldushk” nė ngastrat pyjore nr: 22/a, 30/a, sipėrfaqja 10 ha, volumi 400 kv.
Shitja e grumbullimit te prodhimeve tė dyta pyjore (kucka, rrėnjė mare dhe shqopė) tė cilat gjenden nė ekonomitė pyjore- Loti I “Rove-Lunxhė” nė ngastrat pyjore nr: 74/a, 84/a sipėrfaqja 20 ha, volumi 400 kv.
Shitja per skrap e mjeteve te transportit te Bashkise Poliēan te nxjerra jasht perdorimit
Shitje e gjashte automjeteve te dala jashte perdorimit me destinacion hekur per skrap, te Sha Ujesjelles kanalizime Fier
Dhėnie me qera tė objektit “ish-Godina 2 kateshe, Zyrat e Ushtrise Ersekė".
Objekti ndodhet nė ZK. 1594, me nr. Pasurie 8/73, vol.8, fq.44 e rregjistruar pane Zyrės Vendore tė ASHK Kolonjė e llojit Ndėrtesė + Truall me pronar Bashkia Kolonjė.
Sipėrfaqe ndėrtimi kati perdhe 302 m² , sipėrfaqe ndertimi kati pare 302 m² , sipėrfaqe ndertimi gjithesej 604 m², sipėrfaqe funksionale 198 m², sipėrfaqe trualli gjithesej 198 m².
Dhėnia me qira e pasurisė bėhet me qėllim dhėnien nė pėrdorim tė saj pėr ushtrimin e aktivitetit “Grumbullim, prodhim, pėrpunim, amballazhim tė produkteve bio tė zaiherve tė Kolonjė”.
Vlera dysheme pėr detyrimin e qirasė, pėr fillimin e konkurrimit, ėshtė sipas Aneksit A tė vendimit tė Kėshillit tė Ministrave nr. 54, datė 5.2.2014 “Pėr pėrcaktimin e kritereve, tė procedurės dhe tė mėnyrės sė dhėnies me qira, enfiteozė apo kontrata tė tjera tė pasurisė shtetėrore” i ndryshuar dhe fillon nga 75 lekė/m2 nė muaj.
Afati i dhėnies me qira tė kėsaj pasurie ėshtė 10 vjet.

mė shumė
Malësi e Madhe Shkodër Tropojë Has Vau i Dejës Fushë-Arrëz Pukë Kukës Mirditë Lezhë Dibër Mat Kurbin Klos Krujë Bulqizë Tiranë Kamëz Vorë Shijak Durrës Kavajë Rrogozhinë Peqin Elbasan Librazhd Prrenjas Cërrik Belsh Lushnje Divjakë Fier Patos Roskovec Urë Vajgurore Kuçovë Gramsh Pogradec Pustec Maliq Devoll Korçë Skrapar Poliçan Berat Mallakastër Vlorë Selenicë Memaliaj Këlcyrë Përmet Kolonjë Tepelenë Libohovë Gjirokastër Himarë Sarandë Delvinë Finiq Konispol Dropull

Tė drejtat e Pėrdorimit

Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data