Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Rezultate pėrmbledhėse sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Nr. i institucioneve tenderuese Operator Ekonomik Kontraktues Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
5 Pegasus SHPK 50 698,634,976 50 698,634,976 644,277,439

Lista e tenderave


Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/openprocurement/application/views/scripts/htender/list.phtml on line 846

Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/openprocurement/application/views/scripts/htender/list.phtml on line 846

Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/openprocurement/application/views/scripts/htender/list.phtml on line 846

Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/openprocurement/application/views/scripts/htender/list.phtml on line 846

Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/openprocurement/application/views/scripts/htender/list.phtml on line 846

Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/openprocurement/application/views/scripts/htender/list.phtml on line 846
Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 21 Epoetine (Alfa/Zeta) 30.000 UI/0.75 ml 12,675,008 Njoftuar Fituesi Pegasus SHPK 10,020.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 44 : Mirėmbajtje e pajisjes FAKO prodhuesi ALCON/ose ekuivalent 1,080,129 Rishpallje me Njoftim Fituesi Pegasus SHPK 1,080,100.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Lot10 Vincristine 1,576,744 Njoftuar Fituesi Pegasus SHPK 350.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Lot21 Methylprednisolone 1,679,706 Njoftuar Fituesi Pegasus SHPK 469.00
Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut Blerje Reagente, dhe aksesore te tjere te nevojshem per testimet ne laboratorin e agjenteve infektive 17,005,000 Njoftuar Fituesi Pegasus SHPK 17,005,000.00
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Loti 5 - Reagente per BACTEC dhe BBL Crystal. 1,016,000 Njoftuar Fituesi Pegasus SHPK 269,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 2 Materiale te pėrshtatshme per aparatin Alcon Infinity ose ekuivalent 9,600,000 Lidhur Kontrata Pegasus SHPK
Qendra Kombėtare e Teknikės Bio-Mjekėsore Qendra Kombėtare e Teknikės Bio-Mjekėsore Loti:3 Riparim dhe furnizim vendosje tė pjesėve tė kėmbimit pėr pajisjen mjekėsore Eko prodhuesi Medison ose ekuivalent nė Spitalin Bashkiak tė Pėrmetit 550,000 Lidhur Kontrata Pegasus SHPK 550,000.00
Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut Blerje kite reagente per testimin me metoden NAT(pėrfshirė venien ne pėrdorim te aparatit sipas specifikimeve te DST 65,552,000 Lidhur Kontrata Pegasus SHPK 52,224,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 7 Kite, reagente per Architect 2000 (ABBOTT) /OSE EKUIVALENT 3,755,000 Lidhur Kontrata Pegasus SHPK 3,728,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 5 Reagente hematologjik per ABBOTT Cell Dyn 1800 /OSE EKUIVALENT 535,000 Lidhur Kontrata Pegasus SHPK 527,000.00
Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut Blerje kite reagente per testimin me metoden NAT(pėrfshirė venien ne pėrdorim te aparatit sipas specifikimeve te DST 65,552,000 Njoftuar Fituesi Pegasus SHPK 52,224,000.00
Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut Kontratė nė bazė tė njė Marrėveshje kuadėr:Loti 2 - Reagentė dhe aksesorė tė tjerė tė nevojshėm pėr testimet nė laboratorin e Imunohematologjisė Lidhur Kontrata Pegasus SHPK
Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut Blerje kite reagente per testimin me metoden NAT (pėrfshirė venien ne pėrdorim te aparatit sipas specifikimeve te DST). 13,496,000 Lidhur Kontrata Pegasus SHPK 13,496,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 2 Materiale te pėrshtatshme per aparatin Alcon Infinity ose ekuivalent 9,600,000 Njoftuar Fituesi Pegasus SHPK
Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut Kontratė nė bazė tė njė Marrėveshje kuadėr:Loti 2 - Reagentė dhe aksesorė tė tjerė tė nevojshėm pėr testimet nė laboratorin e Imunohematologjisė Lidhur Kontrata Pegasus SHPK
Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut Kontratė nė bazė tė njė Marrėveshje kuadėr:Loti 2 - Reagentė dhe aksesorė tė tjerė tė nevojshėm pėr testimet nė laboratorin e Imunohematologjisė Lidhur Kontrata Pegasus SHPK
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 33: Mirėmbajtje e pajisjes FAKO prodhuesi ALCON/ ose ekuivalent 1,014,263 Lidhur Kontrata Pegasus SHPK 1,014,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 26: Mirėmbajtje e pajisjeve EKO prodhuesi SAMSUNG MEDISON/ ose ekuivalent 2,747,428 Lidhur Kontrata Pegasus SHPK 2,744,000.00
Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut Blerje kite reagente per testimin me metoden NAT(pėrfshirė venien ne pėrdorim te aparatit sipas specifikimeve te DST) 13,496,000 Njoftuar Fituesi Pegasus SHPK 13,496,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje materiale mjekėsore tė mjekimit, kite, reagente dhe materiale konsumi pėr Laboratorin e Biokimik-Klinik nė QSUT. Loti 4 Kite, reagente per Architect 2000 (ABBOTT) 5,253,000 Lidhur Kontrata Pegasus SHPK 5,213,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje materiale mjekėsore tė mjekimit, kite, reagente dhe materiale konsumi pėr Laboratorin e Biokimik-Klinik nė QSUT. Loti 2 Reagente hematologjik per ABBOTT Cell Dyn 1800 2,402,000 Lidhur Kontrata Pegasus SHPK 2,385,000.00
Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut Kontratė nė bazė tė njė Marrėveshje kuadėr:Loti 2 - Reagentė dhe aksesorė tė tjerė tė nevojshėm pėr testimet nė laboratorin e Imunohematologjisė Lidhur Kontrata Pegasus SHPK
Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut Kontratė nė bazė tė njė Marrėveshje kuadėr: Loti 2 - Reagentė dhe aksesorė tė tjerė tė nevojshėm pėr testimet nė laboratorin e Imunohematologjisė Lidhur Kontrata Pegasus SHPK
Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut Blerje kite reagente per testimin me metoden NAT(pėrfshirė venien ne pėrdorim te aparatit sipas specifikimeve te DST). 11,500,000 Lidhur Kontrata Pegasus SHPK 11,500,000.00
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Loti 5 - Kite pėr identifikim Flore patogene, kite pėr Bactec MGIT 960 1,643,000 Njoftuar Fituesi Pegasus SHPK 1,643,000.00
Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut Kontratė nė bazė tė njė Marrėveshje kuadėr:Loti 2 - Reagentė dhe aksesorė tė tjerė tė nevojshėm pėr testimet nė laboratorin e Imunohematologjisė Lidhur Kontrata Pegasus SHPK
Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut Loti 2 - Reagentė dhe aksesorė tė tjerė tė nevojshėm pėr testimet nė laboratorin e Imunohematologjisė 93,968,000 Njoftuar Fituesi Pegasus SHPK 93,457,500.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje Materiale Mjekėsore kite, reagent dhe materiale konsumabile pėr Laboratorin Biokimik-Klinik. Loti 7 Kite reagent pėr Architect 2000 (ABBOTT) 632,000 Lidhur Kontrata Pegasus SHPK 632,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje Materiale Mjekėsore kite, reagent dhe materiale konsumabile pėr Laboratorin Biokimik-Klinik. Loti 5 Reagent hematologjik pėr ABBOTT Cell Dyn 1800 83,000 Lidhur Kontrata Pegasus SHPK 83,000.00


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.