Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Rezultate pėrmbledhėse sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Nr. i institucioneve tenderuese Operator Ekonomik Kontraktues Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
8 SWISSMED SHPK 46 120,778,905 46 120,778,905 118,841,266

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Spitali Sarandė Spitali Sarandė Lot 2 – Blerje kite e reagente hematologjike per analizator SISMEX – KX-21 1,183,700 Njoftuar Fituesi SWISSMED SHPK
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 62 : Mirėmbajtje e pajisjeve APARAT DIAGNOSTIKUES prodhuesi VENTANA/ ose ekuivalent 755,808 Rishpallje me Njoftim Fituesi SWISSMED SHPK 755,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 11 - Kite dhe reagonte te pėrshtatshme per autoanalizatorin e gazeve ne gjak COBAS b221(Roche Omni S6)/ ose ekuivalent. 10,637,000 Njoftuar Fituesi SWISSMED SHPK 10,637,000.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 11 Kite dhe reagent tė pėrshtatshme pėr autoanalizatorin e gazeve nė gjak Cobas b221 (Roche Omni S6) /OSE EKUIVALENT 1,910,000 Lidhur Kontrata SWISSMED SHPK 1,910,000.00
Spitali Rajonal Shkodėr Spitali Rajonal Shkodėr Lot 1 - Blerje kite reagente per ekzaminime specifike. 1,191,260 Lidhur Kontrata SWISSMED SHPK 1,191,260.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 2 Reagentė pėr Imunohistokimi tė pėrshtatshėm pėr aparatin Ventana Benchmark XT ose ekuvalent 15,480,810 Lidhur Kontrata SWISSMED SHPK 15,479,400.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje materiale mjekėsore tė mjekimit, kite, reagente dhe materiale konsumi pėr Laboratorin e Biokimik-Klinik nė QSUT. Loti 7 Kite dhe reagent tė pėrshtatshme pėr autoanalizatorin e gazeve nė gjak Cobas b221 (Roche Omni S6) 6,300,500 Lidhur Kontrata SWISSMED SHPK 6,291,000.00
Instituti i Shėndetit Publik Tiranė Instituti i Shėndetit Publik Tiranė Blerje kite, reagente dhe materiale pėr teknikat Taq man dhe Cobas Amplikor 8,056,500 Lidhur Kontrata SWISSMED SHPK 8,056,500.00
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Loti 1 - Kite dhe reagente pėr Autoanalizator C111, Elecsys, Cellcounter, Gazometer dhe Elektrolitmeter 9,210,087 Njoftuar Fituesi SWISSMED SHPK 9,199,350.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 3 Tuba dhe konsumabile laboratorike pėr fazėn preanalitike te pėrpunimit te gjakut 291,400 Rishpallje me Lidhje Kontrate SWISSMED SHPK 291,400.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 1 Reagentė pėr Imunohistokimi tė pėrshtatshėm pėr aparatin Ventana Benchmark XT 6,662,640 Lidhur Kontrata SWISSMED SHPK 6,662,640.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje Materiale Mjekėsore kite, reagent dhe materiale konsumabile pėr Laboratorin Biokimik-Klinik. Loti 9 Kite dhe reagentė tė pėrshtatshme pėr autoanalizatorin e gazeve nė gjak Cobas b221 (Roche Omni S6) 260,000 Lidhur Kontrata SWISSMED SHPK 260,000.00
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Blerje kite dhe reagente, ndarė nė 8 Lote. Loti 1 - Kite dhe reagente pėr Autoanalizator C111, Elecsys, Cellcounter, Gazometer dhe Elektrolitmeter. 4,020,435 Lidhur Kontrata SWISSMED SHPK 4,017,600.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 9 - Kite dhe reagentė tė pėrshtatshme pėr autoanalizatorin e gazeve nė gjak Cobas b221 (Roche Omni S6) 130,000 Lidhur Kontrata SWISSMED SHPK 130,000.00
Spitali Rajonal Shkodėr Spitali Rajonal Shkodėr Blerje kite dhe reagente - financuar nga FSDKSH. Loti 2 - Blerje kite dhe reagente pėr ekzaminime specifike 2,149,140 Rishpallje me Njoftim Fituesi SWISSMED SHPK 2,149,140.00
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Blerje Kite dhe reagente pėr Autoanalizator C111, Elecsys, Cellcounter, Gazometėr dhe Elektrolitmetėr 2,659,197 Rishpallje me Lidhje Kontrate SWISSMED SHPK 2,659,197.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Blerje kite dhe reagente ndarė nė Lote. Loti 2 - Blerje kite e reagente hematologjik pėr aparat SISMEX – KX - 21 992,650 Lidhur Kontrata SWISSMED SHPK 992,650.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Shtesė kontrate: Blerje Materiale Mjekėsore kite, reagent konsumabile pėr Laboratorin Biokimik-Klinik 770,300 Lidhur Kontrata +Shtesė SWISSMED SHPK 770,300.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Shtesė kontrate: Blerje Materiale Mjekėsore kite, reagent konsumabile pėr Laboratorin Biokimik-Klinik 770,300 Lidhur Kontrata +Shtesė SWISSMED SHPK 770,300.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Sarandė Shtesė kontrate: Blerje Kite, reagente dhe material konsumi laboratorik. Loti 2 - Kite hematologjik pėr SISMEX KX 21 181,110 Lidhur Kontrata +Shtesė SWISSMED SHPK 181,110.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje Kite dhe Reagente nė S. U. “Shefqet Ndroqi” tė ndarė nė dy Lote: Loti 1 - Kite, Reagentė Biokimike dhe konsumabėl 2,059,772 Lidhur Kontrata SWISSMED SHPK 2,059,772.00
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Blerje Kite dhe Reagente nė S. U. “Shefqet Ndroqi” tė ndarė nė dy Lote: Loti 1 - Kite, Reagentė Biokimike dhe konsumabėl 2,059,772 Lidhur Kontrata SWISSMED SHPK 2,059,772.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Shtesė kontrate: Blerje Materiale, kite dhe reagentė pėr Shėrbimin e Laboratorit tė Anatomi Patologjisė 1,495,994 Lidhur Kontrata +Shtesė SWISSMED SHPK 1,495,994.00
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Shtesė kontrate: Blerje Kite dhe Reagente 317,000 Lidhur Kontrata +Shtesė SWISSMED SHPK 317,000.00
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Loti 1 - Reagente biokimike pėr Autoanalizator, C111, Elecsys, Cellcounter, Urinometer, Gazometer, Elektrolitmeter, Konsumabla 1,587,080 Lidhur Kontrata SWISSMED SHPK 1,585,420.00
Spitali Rajonal Shkodėr Spitali Rajonal Shkodėr Blerje kite dhe reagentė pėr ekzaminime specifike 2,243,000 Lidhur Kontrata SWISSMED SHPK 2,239,160.00
Instituti i Shėndetit Publik Tiranė Instituti i Shėndetit Publik Tiranė Blerje, kite, reagente, materiale tė tjera pėr teknikat TaqMan dhe Cobas amplikor 1,562,500 Lidhur Kontrata SWISSMED SHPK 1,562,500.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje materiale, kite dhe reagentė pėr shėrbimin e laboratorit tė anatomi patologjisė- Loti 2 - Reagentė Imunohistokimi tė pėrshtatshme per aparatin Ventana Benchmark XT 7,498,750 Rishpallje me Lidhje Kontrate SWISSMED SHPK 7,498,748.50
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Mirėmbajtje e pajisjeve mjekėsore pėr Lotin 62: Furnizim Vendosje Pjesė kėmbimi pėr pajisjen mjekėsore Aparat diagnostikues Prodhuesi Ventana Modeli BenchMark CT Nr- Inventari 21501 211,120 Rishpallje me Lidhje Kontrate SWISSMED SHPK 211,120.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Blerje Kite pėr Aparatin e Astrupit 997,400 Lidhur Kontrata SWISSMED SHPK 997,400.00


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.