Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Rezultate pėrmbledhėse sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Nr. i institucioneve tenderuese Operator Ekonomik Kontraktues Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
4 Farma Net Albania 52 92,171,577 52 92,171,577 71,262,048

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 1 Alergene diagnostikues 1,357,530 Njoftuar Fituesi Farma Net Albania
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Blerje barna dhe materiale konsumi pėr qendrat shėndetėsore qė mbulojnė me shėrbim zonat turistike verore 21,835,164 Lidhur Kontrata Farma Net Albania 19496225
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Lot4 Tuberculin PPD 906,676 Njoftuar Fituesi Farma Net Albania
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Solucion pėr arrest kardiak 3,127,600 Njoftuar Fituesi Farma Net Albania 2380000
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 10 Isoflurane 5,298,739 Njoftuar Fituesi Farma Net Albania
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 29 Methotrexate 1,721,522 Njoftuar Fituesi Farma Net Albania
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 26 Lorazepam 198,332 Njoftuar Fituesi Farma Net Albania
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 14 Oxytocin 7,569,094 Njoftuar Fituesi Farma Net Albania
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 2 Naloxone 492,385 Njoftuar Fituesi Farma Net Albania
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 11 Phenytoin sodium 851,353 Njoftuar Fituesi Farma Net Albania
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 30 Naltrexone 2,046,009 Njoftuar Fituesi Farma Net Albania 1402000
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 16 Sistemi nervor Phenytoin sodium 50 mg/ml Flakon/ Ampule 263,169 Lidhur Kontrata Farma Net Albania 263000
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Loti 20 Viper venom antiserum 3,706,857 Njoftuar Fituesi Farma Net Albania 39886
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Qendra Shėndetėsore Barmash, Kolonjė Blerje barna dhe materiale konsumi pėr qendrat shėndetėsore qė bllokohen gjatė dimrit 150,645 Rishpallje me Lidhje Kontrate Farma Net Albania 124703.75
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Qendra Shėndetėsore Ēlirim, Kolonjė Blerje barna dhe materiale konsumi pėr qendrat shėndetėsore qė bllokohen gjatė dimrit 143,131 Rishpallje me Lidhje Kontrate Farma Net Albania 124703.75
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Qendra Shėndetėsore Novoselė, Kolonjė Blerje barna dhe materiale konsumi pėr qendrat shėndetėsore qė bllokohen gjatė dimrit 143,131 Rishpallje me Lidhje Kontrate Farma Net Albania 124703.75
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Qendra Shėndetėsore Miras Devoll Blerje barna dhe materiale konsumi pėr qendrat shėndetėsore qė bllokohen gjatė dimrit 150,645 Rishpallje me Lidhje Kontrate Farma Net Albania 150645.22
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Qendra Shėndetėsore Proger, Devoll Blerje barna dhe materiale konsumi pėr qendrat shėndetėsore qė bllokohen gjatė dimrit 150,645 Rishpallje me Lidhje Kontrate Farma Net Albania 150645.22
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Qendra Shėndetėsore Hoēisht Devoll Blerje barna dhe materiale konsumi pėr qendrat shėndetėsore qė bllokohen gjatė dimrit 150,645 Rishpallje me Lidhje Kontrate Farma Net Albania 150645.22
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Qendra Shėndetėsore Gjergjan, Elbasan Blerje barna dhe materiale konsumi pėr qendrat shėndetėsore qė bllokohen gjatė dimrit 150,645 Rishpallje me Lidhje Kontrate Farma Net Albania 150645.22
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Qendra Shėndetėsore Fushe Arrėz, Pukė Blerje barna dhe materiale konsumi pėr qendrat shėndetėsore qė bllokohen gjatė dimrit 150,645 Rishpallje me Lidhje Kontrate Farma Net Albania 150645.22
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Qendra Shėndetėsore Qelez, Pukė Blerje barna dhe materiale konsumi pėr qendrat shėndetėsore qė bllokohen gjatė dimrit 150,645 Rishpallje me Lidhje Kontrate Farma Net Albania 150645.22
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Qendra Shėndetėsore Sllovė, Dibėr Blerje barna dhe materiale konsumi pėr qendrat shėndetėsore qė bllokohen gjatė dimrit 150,645 Rishpallje me Lidhje Kontrate Farma Net Albania 150645.22
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Blerje barna dhe materiale konsumi pėr qendrat shėndetėsore qė bllokohen gjatė dimrit 13,859,360 Njoftuar Fituesi Farma Net Albania 13168006
Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier Shėrbim me Roje private pėr D.R.SH FIER 290,793 Lidhur Kontrata +Shtesė Farma Net Albania 290792.68
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 1 - Solucion pėr arrest kardiak 3,490,000 Rishpallje me Lidhje Kontrate Farma Net Albania 1861666.66666667
Spitali Psikiatrik Elbasan Spitali Psikiatrik Elbasan Blerje Medikamente pėr nevojat e Spitalit Psikiatrik dr. Sadik Dinēi, Elbasan 1,090,904 Rishpallje me Lidhje Kontrate Farma Net Albania 1087637
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Qendra Shėndetėsore Kala e Dodės, Dibėr Blerje barna dhe materiale konsumi pėr qendrat shėndetėsore qė mbulojnė me shėrbim zonat turistike verore gjatė sezonit veror 2017 811,784 Lidhur Kontrata Farma Net Albania 811784
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Qendra Shėndetėsore Pogradec Blerje barna dhe materiale konsumi pėr qendrat shėndetėsore qė mbulojnė me shėrbim zonat turistike verore gjatė sezonit veror 2017 873,911 Lidhur Kontrata Farma Net Albania 873911
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Qendra Shėndetėsore Kelmend, Malėsi e Madhe Blerje barna dhe materiale konsumi pėr qendrat shėndetėsore qė mbulojnė me shėrbim zonat turistike verore gjatė sezonit veror 2017 795,721 Lidhur Kontrata Farma Net Albania 795721


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.