Open Procurement Albania

Blerje Alkool 96% pėr pėrdorim tė jashtėm, 2000 Litra

Autoritet Prokurues Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza"
Institucion Kontraktues Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza"
Objekti i Tenderit Blerje Alkool 96% pėr pėrdorim tė jashtėm, 2000 Litra - financuar nga Buxheti i shtetit
Nr. Reference REF-27465-09-22-2017
Vlera / Fondi Limit 864 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Rishpallje me Lidhje Kontrate
Data e Njoftimit tė Tenderit 25-09-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 06-10-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 06-10-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 7
Operatorė Konkurues EUROMED SHPK - CFO FARMA SHPK - PAERA SHPK - FLORFARMA - ATLANTIK 3 - BYLIS PHARMA - EUROGJICI
Operator Ekonomik Kontraktues
 • EUROMED SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 854 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 25-10-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 1 024 800,00
  Data e lidhjes sė kontratės 08-11-2017
  Kohėzgjatja e kontratės 15.12.2017
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa. Operatorė tė skualifikuar:
  Pas shqyrtimit dhe vlerėsimit te dokumentacionit tė paraqitur nga Operatori Ekonomik 1. “FLORFARMA ” shpk, rezultoi se oferta nuk i pėrmbush kriteret pėr kualifikim tė pėrcaktuar nė dokumentat standartet e tenderit.
  Kjo ofertė shpallet e pavlefshme, pasi nuk plotėson kriteret e vecanta tė pėrcaktuara nė dokumentet e tenderit.
  2. Pas shqyrtimit dhe vlerėsimit te dokumentacionit tė paraqitur nga Operatori Ekonomik “CFO PHARMA” shpk, rezultoi se oferta nuk i pėrmbush kriteret pėr kualifikim tė pėrcaktuara nė dokumentat standarte tė tenderit.
  Kjo ofertė shpallet e pavlefshme, pasi nuk plotėson kriteret e vecanta tė pėrcaktuara nė dokumentet e tenderit.
  3. Pas shqyrtimit dhe vlerėsimit te dokumentacionit tė paraqitur nga Operatori Ekonomik “PAERA” shpk, rezultoi se oferta nuk i pėrmbush kriteret pėr kualifikim tė pėrcaktuara nė dokumentat standarte tė tenderit.
  Kjo ofertė shpallet e pavlefshme, pasi nuk plotėson kriteret e vecanta tė pėrcaktuara nė dokumentet e tenderit.
  4. Pas shqyrtimit dhe vlerėsimit te dokumentacionit tė paraqitur nga Operatori Ekonomik “ATLANTIC 3” shpk, rezultoi se oferta nuk i pėrmbush kriteret pėr kualifikim tė pėrcaktuara nė dokumentat standarte tė tenderit.Kjo ofertė shpallet e pavlefshme, pasi nuk plotėson kriteret e vecanta tė pėrcaktuara nė dokumentet e tenderit.
  5. Pas shqyrtimit dhe vlerėsimit te dokumentacionit tė paraqitur nga Operatori Ekonomik “BYLIS PHARMA” shpk, rezultoi se oferta nuk i pėrmbush kriteret pėr kualifikim tė pėrcaktuara nė dokumentat standarte tė tenderit.
  Kjo ofertė shpallet e pavlefshme, pasi nuk plotėson kriteret e pėrgjithshme dhe kritereve tė vecanta tė pėrcaktuara nė dokumentet e tenderit dhe nuk pėrmban dokumentacionin qė kėrkohet nė dokumentat e tenderit.
  4. Pas shqyrtimit dhe vlerėsimit te dokumentacionit tė paraqitur nga Operatori Ekonomik “EUROGJICI SECURITY” shpk, rezultoi se oferta nuk i pėrmbush kriteret pėr kualifikim tė pėrcaktuara nė dokumentat standarte tė tenderit.
  Kjo ofertė shpallet e pavlefshme, pasi nuk plotėson kriteret e pėrgjithshme dhe kritereve tė vecanta tė pėrcaktuara nė dokumentet e tenderit dhe nuk pėrmban dokumentacionin qė kėrkohet nė dokumentat e tenderit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Nr.45 - Dt.13-11-2017
  Lidhja e Kontratės Nr.45 - Dt.13-11-2017

  Blerje Alkool etilik 96 grade

  Autoritet Prokurues Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza"
  Institucion Kontraktues Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza"
  Objekti i Tenderit Blerje Alkool etilik 96 grade - financuar nga Buxheti i Shtetit
  Nr. Reference REF-24137-08-17-2017
  Vlera / Fondi Limit 864 000,00
  Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
  Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit tė Tenderit 18-08-2017
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 28-08-2017
  Data e mbajtjes sė tenderit 28-08-2017
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 15-12-2017
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Anullohet pėr arsye se ofertat ekonomike tė paraqitura nuk pėrputhen me kriteret e percaktuara ne dokumentat e tenderit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit tė kontratės
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Anulimi i Tenderit Nr.37 - Dt.18-09-2017


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.