Open Procurement Albania

Shėrbimi i lavanterisė dhe hotelerisė

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan
Institucion Kontraktues Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan
Objekti i Tenderit Shėrbimi i lavanterisė dhe hotelerisė- Fondi limit total pėr periudhėn 94 813 099-16 lekė pa tvsh
Nr. Reference
Vlera / Fondi Limit 94 813 104,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 29-02-2016
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 18-03-2016
Data e mbajtjes sė tenderit 18-03-2016
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues Devis SHPK
SANITARY CLEANING SHPK & Pastrimi Detar
Bylis Pharma SHPK
W-Center SHPK
PAERA SHPK
KPL SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Devis SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 93 631 985,00
  Data e shpalljes sė fituesit 31-03-2016
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 108 758 352,00
  Data e lidhjes sė kontratės 09-06-2016
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2019
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka patur ankesa.
  Ka marrė pėrgjigje nė datė 11.04.2016 nga institucioni dhe me date 23.05.2016 nepermjet vendimit te KPP-se.

  Jane s’kualifikuar:
  1. Bashkimi i Operatoreve Ekonomike Sanitary Cleaning SHPK & Pastrimi Detar sha, perfaqesuar nga Sanitary Cleaning SHPK
  Per paraqitje dokumentacioni te parregullt.
  a. Nuk ka paraqitur prokurė tė posacme si bashkim operatorėsh ekonomikė. b. Operatori ekonomik Pastrimi Detar SHA nuk ka paraqitur Deklaratė mbi Gjendjen Gjyqėsore duke mos plotėsuar Kriteret e Pėrgjithshme tė Kualifikimit tė kėrkuara nė DST.
  c. Nuk ka paraqitur vėrtetim qė konfirmon shlyerjen e tė gjitha detyrimeve tė maturuara tė energjisė sipas kerkesave te kerkuara ne DST,
  d. Nuk ka paraqitur certifikate qe verteton cilesine e menaxhimit te kualitetit te shoqerise .
  e. Nuk ka paraqitur certifikatė qė vėrteton sistemin e kontrollit tė Biokontaminimit .
  f. operatori ekonomik Sanitery Cleaning SHPK nuk ka paraqitur certifikatė qė vėrteton cilėsinė e menaxhimit tė ambjentit .
  g. Vėrtetimi i lėshuar nga administrata tatimore pėr xhiron vjetore pėr operatorin ekonomik Pastrimi Detar SHA nuk ėshtė pėr tė gjithė periudhėn e kėrkuar, ndėrsa operatori ekonomik Sanitery Cleaning SHPK nuk ka paraqitur vėrtetim tė lėshuar nga administrata tatimore pėr xhiron vjetore.
  h. Nuk ka paraqitur ēertifikatė tė gjendjes financiare nga njė ose mė shumė banka pėr disponimin e njė apo disa llogari bankare, me gjendje prej 10 % e fondit limit. i. Nuk ka paraqitur dokument pėr tė vėrtetuar se ka realizuar shėrbime tė ngjashme me objektin e prokurimit .
  j. Ka paraqitur dokumentacion tė paplotė dhe tė parregullt pėr ambjentin ku ushtroni veprimtarinė e shėrbimit tė lavanderisė.
  k. Nuk ka paraqitur Policė Sigurimi e Pėrgjegjesise Profesionale pėr kontrata dhe eksperienca tė ngjashme me objektin e prokurimit.
  l. Ka paraqitur dokumentacion tė paplotė dhe tė parregullt pėr makineritė qė dispononi, operatori ekonomik Sanitery Cleaning SHPK nuk ka paraqitur dokumentacion qė tė vertetojė se disponon tė paktėn nje mjet transporti tė pershtatshem pėr transportin e materialeve tė buta.
  m. Operatori ekonomik Pastrimi Detar SHA nuk ka konfirmuar specifikimet teknike, duke mos plotėsuar Kriteret e Veēanta tė Kualifikimit tė kėrkuara nė DST.
  2. Bylis Pharma SHPK
  Nuk ka paraqitur dokumentacionin e Kritereve te Pergjithshme te Kualifikimit dhe dokumentacionin e Kritereve te Vecanta te Kualifikimit duke mosplotesuar kerkesat e percaktuara ne dokumentat e tenderit.

  3. W.Center SHPK
  Nuk ka paraqitur dokumentacionin e Kritereve te Pergjithshme te Kualifikimit dhe dokumentacionin e Kritereve te Vecanta te Kualifikimit duke mosplotesuar kerkesat e percaktuara ne dokumentat e tenderit.

  4. KPL SHPK
  Nuk ka paraqitur dokumentacionin e Kritereve te Pergjithshme te Kualifikimit dhe dokumentacionin e Kritereve te Vecanta te Kualifikimit duke mosplotesuar kerkesat e percaktuara ne dokumentat e tenderit.

  5. Paera SHPK
  Nuk ka paraqitur dokumentacionin e Kritereve te Pergjithshme te Kualifikimit dhe dokumentacionin e Kritereve te Vecanta te Kualifikimit duke mosplotesuar kerkesat e percaktuara ne dokumentat e tenderit.

  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Nr.8 - Dt.29-02-2016
  Vendim KPP
  Shpallja e Fituesit Nr.23 - Dt.13-06-2016
  Lidhja e Kontratės Nr.24 - Dt.20-06-2016


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.