Open Procurement Albania

Blerje Kite dhe Reagent per nevoja te DSHS Tepelene

Autoritet Prokurues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Tepelenė
Institucion Kontraktues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Tepelenė
Objekti i Tenderit Blerje Kite dhe Reagent per nevoja te DSHS Tepelene
Nr. Reference REF-29059-10-09-2017
Vlera / Fondi Limit 833 240,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 10-10-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 23-10-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 23-10-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues EUROMED SHPK - GENIUS SHPK - KRIJON SHPK - Eko Studio Projekt - Fedos
Operator Ekonomik Kontraktues
 • EUROMED SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 700 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 10-11-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 840 000,00
  Data e lidhjes sė kontratės 24-11-2017
  Kohėzgjatja e kontratės 31.12.2017
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa. Janė s'kualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  A.KRIJON K12023001A
  B.Eko-Studio-Projekt
  C.FEDOS shpk
  Pėrkatėsisht pėr arsyet e mėposhtme:
  A -Operatori ekonomik “KRIJON” eshte skualifikuar per mungese dokumentacioni te kerkuara ne DST nga Autoriteti Kontraktor. Dokumentacioni qe mungon eshte paraqitur si me poshte:
  1- nuk ėshtė nė proces falimentimi (statusi aktiv)
  2- nuk ėshtė dėnuar pėr shkelje penale, nė pėrputhje me Nenin 45/1 tė LPP
  3- nuk ėshtė dėnuar me vendim tė gjykatės sė formės sė prerė, qė lidhet me aktivitetin e profesional.
  4-Operatori ekonomik duhet tė jetė i regjistruar nė regjistrat pėrkatės profesionalė ose tregtarė te shtetit nė te cilin ata janė themeluar, duke vėrtetuar personalitetin e tyre ligjor, pėr kėtė kandidatėt duhet tė dorėzojnė njė kopje tė Ekstraktit mbi historikun e subjektit te leshuar nga Qendra Kombetare e Regjistrimit
  5- Deklaratėn mbi pėrmbushjen e specifikimeve teknike, sipas Shtojces 5;
  6- Deklaraten mbi Konfliktin e Interesit sipas Shtojces 6;
  7- Formularin e Ofertės, sipas Shtojcės 1 ose Shtojcės 2 (nė rastin e procedurave tė prokurimit pėr furnizimin me karburante, gazoil, benzol dhe karburant pėr ngrohje);
  8- Aktiviteti per mallrat objekt i kontrates te jete i pasyqruar ne Ekstraktin e leshuar nga Qendra Kombetare e Regjistrimit te paraqitur nga operatori ekonomik.
  9- Dokument bankar qe verteton se ofertuesi ka gjendje ne llogarine bankare te shoqerise ne vleren 10 % te fondit limit 83324 (tetedhjete e tre mije e treqind e njezete e kater)leke.Vertetimi te jete leshuar 5 dite para dites se hapjes se ofertave.
  10- Vertetim nga bashkia per shlyerjen e taksave vendore per vitin 2017
  11- Ofertuesi duhet te tregoje se eshte teknikisht ne gjendje ta kryeje prokurimin duke paraqitur kontrata te mallrave te ngjashme te shoqeruar me vertetim ose fatura tatimore te shitjes per subjektet private,vlera e te cilave duhet te jete jo me e ulet se 40% e fondit limit , me vleren 333296 (treqind e tridhjete e tre mije e dyqind e nentedhjete e gjashte) leke te realizuara gjate aktivitetit ne tre vitet e fundit.
  12- Deshmine e orgjinalitetit te mostrave,pershkrimin dhe /ose fotgrafite apo katalogjet teknike (Kerkohet deklarate e ofertuesit mbi orgjinen e mallit).
  B -Operatori Ekonomik “Eko-Studio-Projekt” eshte skualifikuar nga Sistemi I Prokurimit publik sepse oferta e ketij operatori ekonomik rezulton e “Paperfunduar” .
  C -Operatori Ekonomik “FEDOS shpk” eshte skualifikuar eshte skualifikuar nga Sistemi I Prokurimit publik sepse oferta e ketij operatori ekonomik rezulton e “Paperfunduar”
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Nr.45 - Dt.13-11-2017
  Lidhja e Kontratės Nr.48 - Dt.04-12-2017


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.