Open Procurement Albania

Blerje materiale konsumi mjekësore

Autoritet Prokurues Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan
Institucion Kontraktues Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan
Objekti i Tenderit Blerje materiale konsumi mjekësore - financuar nga Buxheti i shtetit
Nr. Reference REF-30250-10-18-2017
Vlera / Fondi Limit 1 040 279,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 20-10-2017
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 30-10-2017
Data e mbajtjes se tenderit 30-10-2017
Nr. i Operatoreve Konkurues 5
Operatore Konkurues FLORFARMA SHPK - EUROGJICI - Gen-Alb Farma - ILMA - MONTAL
Operator Ekonomik Kontraktues
 • FLORFARMA SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 1 023 306,00
  Data e shpalljes se fituesit 15-11-2017
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates lëvrimi 24 orë nga nënshkrimi i kontratës
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Eshte skualifikuar oferta e operatorit ekonomik “ILMA” shpk pasi nuk perputhet me kerkesat e Kritereve te Pergjithshme te kualifikimit dhe Kritereve te vecanta te kualifikimit,te percaktuara ne dokumentat e tenderit
  Eshte skualifikuar oferta e operatorit ekonomik “Gen-Alb Farma”shpk, pasi nuk ka paraqitur dokumentacionin e Kritereve te Pergjithshme te Kualifikimit dhe dokumentacionin e Kritereve te Vecanta te Kualifikimit duke mosplotesuar kerkesat e percaktuara ne dokumentat e tenderit.
  Eshte skualifikuar oferta e operatorit ekonomik “Eurogjici-Security”shpk, pasi nuk ka paraqitur asnje dokument duke mos plotesuar Kriteret te Pergjithshme te Kualifikimit dhe dokumentacionin e Kritereve te Vecanta te Kualifikimit te percaktuara ne dokumentat e tenderit.
  Eshte skualifikuar oferta e operatorit ekonomik “Montal ”shpk, pasi nuk ka paraqitur asnje dokument duke mos plotesuar Kriteret te Pergjithshme te Kualifikimit dhe dokumentacionin e Kritereve te Vecanta te Kualifikimit te percaktuara ne dokumentat e tenderit
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per kete Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Nr.46 - Dt.20-11-2017
  Lidhja e Kontrates


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.