Open Procurement Albania

Blerje Kite dhe Reagent

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Anullimi i Tenderit dy ose me shume here
 • Anulimi dy here radhazi eshte precedent qe legjitimon qe gara e hapur te zevendesohet me negocime te drejtperdrejta

Autoritet Prokurues Autoriteti Shëndetësor Rajonal Tiranë
Institucion Kontraktues Autoriteti Shëndetësor Rajonal Tiranë
Objekti i Tenderit Blerje Kite dhe Reagent - financuar nga Buxheti i Shtetit
Nr. Reference REF-13674-05-18-2017
Vlera / Fondi Limit 3 999 553,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
Statusi i Tenderit Rishpallje me Lidhje Kontrate
Data e Njoftimit te Tenderit 19-05-2017
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 21-07-2017 
Data e mbajtjes se tenderit 21-07-2017 
Nr. i Operatoreve Konkurues 4
Operatore Konkurues Bylis Pharma - KRIJON - GEN ALB FARMA - EUROMED
Operator Ekonomik Kontraktues
 • EUROMED SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 3 997 250,00
  Data e shpalljes se fituesit 11-08-2017
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 4 876 645,00
  Data e lidhjes se kontrates 28-08-2017
  Kohezgjatja e kontrates 31-12-2017
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa. Jane s'kualifikuar:
  Ofertuesi i dytë: Operatori ekonomik Krijon SH.P.K.
  - Çmimi pa TVSH 0 lekë (Ky operator në sistem nuk ka paraqitur te asnjë dokumentacion të kërkuar në Shtojcen per kriteret kualifikuese qe duhet te paraqesin operatoret pjesemarres).
  Ofertuesi i tretë: Bylis Pharma SH.P.K
  - Çmimi pa TVSH 0 lekë (Ky operator në sistem nuk ka paraqitur asnjë dokumentacion të kërkuar në Shtojcen per kriteret kualifikuese qe duhet te paraqesin operatoret pjesemarres).
  Ofertuesi i katërt: Gen Alb Farma SHPK
  - Çmimi i ofertës pa TVSH 2 299 561 lekë (Ky operator në sistem nuk ka paraqitur dokumentacionin e kërkuar në Shtojcen per kriteret kualifikuese qe duhet te paraqesin operatoret pjesemarres – mungonin bilnci i vitit 2016 dhe paraqitja e mostrave).
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per kete Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit të kontratës
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Nr.39 - Dt.02-10-2017

  Blerje Kite dhe Reagent

  Autoritet Prokurues Autoriteti Shëndetësor Rajonal Tiranë
  Institucion Kontraktues Autoriteti Shëndetësor Rajonal Tiranë
  Objekti i Tenderit Blerje Kite dhe Reagent - financuar nga Buxheti i Shtetit
  Nr. Reference REF-69080-02-23-2017
  Vlera / Fondi Limit 6 160 631,00
  Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
  Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit te Tenderit 23-02-2017
  Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 21-07-2017 
  Data e mbajtjes se tenderit 21-07-2017 
  Nr. i Operatoreve Konkurues
  Operatore Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Leke pa TVSH
  Data e shpalljes se fituesit
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 31-12-2017
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Bazuar ne Vendimin e KPP Nr. 377/1 Prot date 08.03.2017
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit të kontratës
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.