Open Procurement Albania

Blerje Kite dhe Reagent

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Anullimi i Tenderit dy ose mė shumė herė
 • Anulimi dy herė radhazi ėshtė precedent qė legjitimon qė gara e hapur tė zėvendėsohet me negocime tė drejtpėrdrejta

Autoritet Prokurues Autoriteti Shėndetėsor Rajonal Tiranė
Institucion Kontraktues Autoriteti Shėndetėsor Rajonal Tiranė
Objekti i Tenderit Blerje Kite dhe Reagent - financuar nga Buxheti i Shtetit
Nr. Reference REF-13674-05-18-2017
Vlera / Fondi Limit 3 999 553,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Rishpallje me Lidhje Kontrate
Data e Njoftimit tė Tenderit 19-05-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 21-07-2017 
Data e mbajtjes sė tenderit 21-07-2017 
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues Bylis Pharma - KRIJON - GEN ALB FARMA - EUROMED
Operator Ekonomik Kontraktues
 • EUROMED SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 3 997 250,00
  Data e shpalljes sė fituesit 11-08-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 4 876 645,00
  Data e lidhjes sė kontratės 28-08-2017
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2017
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa. Jane s'kualifikuar:
  Ofertuesi i dytė: Operatori ekonomik Krijon SH.P.K.
  - Ēmimi pa TVSH 0 lekė (Ky operator nė sistem nuk ka paraqitur te asnjė dokumentacion tė kėrkuar nė Shtojcen per kriteret kualifikuese qe duhet te paraqesin operatoret pjesemarres).
  Ofertuesi i tretė: Bylis Pharma SH.P.K
  - Ēmimi pa TVSH 0 lekė (Ky operator nė sistem nuk ka paraqitur asnjė dokumentacion tė kėrkuar nė Shtojcen per kriteret kualifikuese qe duhet te paraqesin operatoret pjesemarres).
  Ofertuesi i katėrt: Gen Alb Farma SHPK
  - Ēmimi i ofertės pa TVSH 2 299 561 lekė (Ky operator nė sistem nuk ka paraqitur dokumentacionin e kėrkuar nė Shtojcen per kriteret kualifikuese qe duhet te paraqesin operatoret pjesemarres – mungonin bilnci i vitit 2016 dhe paraqitja e mostrave).
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit tė kontratės
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.39 - Dt.02-10-2017

  Blerje Kite dhe Reagent

  Autoritet Prokurues Autoriteti Shėndetėsor Rajonal Tiranė
  Institucion Kontraktues Autoriteti Shėndetėsor Rajonal Tiranė
  Objekti i Tenderit Blerje Kite dhe Reagent - financuar nga Buxheti i Shtetit
  Nr. Reference REF-69080-02-23-2017
  Vlera / Fondi Limit 6 160 631,00
  Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
  Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit tė Tenderit 23-02-2017
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 21-07-2017 
  Data e mbajtjes sė tenderit 21-07-2017 
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2017
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Bazuar ne Vendimin e KPP Nr. 377/1 Prot date 08.03.2017
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit tė kontratės
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.