Open Procurement Albania

Blerje diplomash pėr Universitetin e Mjekėsisė, Tiranė

Autoritet Prokurues Universiteti i Mjekėsisė Tiranė
Institucion Kontraktues Universiteti i Mjekėsisė Tiranė
Objekti i Tenderit Blerje diplomash pėr Universitetin e Mjekėsisė, Tiranė
Nr. Reference REF-39611-12-28-2017
Vlera / Fondi Limit 1 761 933,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 29-12-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 22-01-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 22-01-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues ONUFRI SHPK
Adel Co SHPK
Dudaj-Group SHPK
Kristalina KH SHPK
Shtėpia Botuese Shtypshkronja MoravaSHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ONUFRI SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 037 400,00
  Data e shpalljes sė fituesit 30-04-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 20 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa. Perkatesisht nga operatoret:
  a. Shtėpia Botuese Shtypshkronja Morava sh.p.k. pranė Autoritetit Kontraktor mė 06.02.2018 dhe ka marrė pėrgjigje mė 13.02.2018.
  b. ADEL CO sh.p.k. pranė Autoritetit Kontraktor mė 09.02.2018 dhe ka marrė pėrgjigje mė 16.02.2018. ADEL CO sh.p.k. ka depozituar ankesė pranė Komisionit tė Prokurimit Publik, ku Autoriteti Kontraktor ėshtė njoftuar nga KPP mė datė 05.03.2018 dhe mė datė 24.04.2018 KPP ka njoftuar Autoritetin Kontraktor mbi Vendimin e ankesės sė paraqitur nga operatori ekonomik ADEL CO sh.p.k.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. Dudaj-Group sh.p.k pėr arsye se nė momentin e hapjes sė ofertave nuk ka paraqitur pėrfaqėsues tė autorizuar dhe nuk ka paraqitur as mostrat sipas DST.
  2. Shtėpia Botuese Shtypshkronja Morava sh.p.k, ėshtė skualifikuar pėr arsye se pas kėrkimit tė sqarimeve me shkresėn nr. 2406/21 prot., datė 29.01.2018 “Kėrkesė pėr sqarimin e ofertės ekonomike” tė Universitetit tė Mjekėsisė, Tiranė, subjekti ka kthyer pėrgjigjen me shkresėn nr.2406/22 prot., datė 30.01.2018 “Sqarim lidhur me ofertėn anomalisht tė ulėt”, sqarime tė cilat nuk i ka mbėshtetur nė dokumenta shkresore sipas nenit 66, pika 5 tė VKM nr. 914, datė 29.12.2014 “pėr miratimin e rregullave tė prokurimit publik”, I ndryshuar. Me procesverbalin nr. 2406/23 prot., datė 05.02.2018, Komisioni I Vlerėsimit tė Ofertave e ka skualifikuar operatorin ekonomik “Shtėpia Botuese Shtypshkronja Morava” sh.p.k. pėr arsye se ka paraqitur ofertė anomalisht tė ulėt.
  3. Kristalina KH sh.p.k., ėshtė skualifikuar pėr arsye se nuk ka paraqitur ofertė ekonomike dhe asnjė nga dokumentat e kėrkuara sipas DST, pėrveē ekstraktit tė QKB.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.