Open Procurement Albania

Grumbullim, trajtim dhe asgjesim i mbetjeve spitalore

Autoritet Prokurues Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan
Institucion Kontraktues Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan
Objekti i Tenderit Grumbullim, trajtim dhe asgjesim i mbetjeve spitalore - financuar nga Buxheti i Shtetit dhe tė Ardhura dytėsore
Nr. Reference REF-42254-01-25-2018
Vlera / Fondi Limit 8 680 000,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 26-01-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 19-02-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 19-02-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues ECORICIKLIM SHPK
B.O.E V.A.L.E. Recycling SHPK & Ecomedica SHPK
MEDI-TEL SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ECO RICIKLIM
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 8 680 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 28-02-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 10 416 000,00
  Data e lidhjes sė kontratės 01-03-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2018
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jane skualifikuar operatoret ekonomike :
  1.MEDI-TEL SHPK
  - Nuk ka paraqitur asnje dokument te kerkuar ne DST duke mos plotesuar kriteret e pergjithshme dhe te vecanta te kualifikimit.
  Oferta e paraqitur eshte mbi fondit limit.
  2. Bashkimi i Operatoreve V.A.L.E. Recycling SHPK & Ecomedica SHPK.
  - Ne aktet e miratimit te lejeve mjedisore III 2.B, te paraqitur nga ky bashkim operatoresh, nuk perfshihet tipi i mbetjeve 18.01.02, (pjeset e trupit dhe organet, perfshire qeset dhe konservuesit e gjakut dhe rezervat e gjakut.etj – sipas kritereve te ndarjes se mbetjeve spitalore te vendosura nga Komuniteti Europian).
  - Nuk ka paraqitur vertetim se zoteron(ne pronesi ose me qera) nje aparat trajtimi per mbetje , grires sterilizues me certificate ISO-CE.
  - Nuk ka paraqitur dokumentacionin per 1 (nje) mjet transporti te posacem per transport te mbetjeve spitalore me leje higjeno-sanitare te vlefshme per periudhen e realizimit te objektit te kontrates.
  - Certifikata CE per kontenieret nje perdorimsh plastic, nuk eshte e perkthyer dhe e noterizuar.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Nr.09 - Dt.05-03-2018
  Lidhja e Kontratės Nr.09 - Dt.05-03-2018


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.