Open Procurement Albania

Shėrbimi i ruajtjes dhe sigurisė fizike tė objekteve dhe godinave tė Drejtorisė sė Shėrbimit Spitalor Pogradec

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pogradec
Institucion Kontraktues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Pogradec
Objekti i Tenderit Shėrbimi i ruajtjes dhe sigurisė fizike tė objekteve dhe godinave tė Drejtorisė sė Shėrbimit Spitalor Pogradec - financuar nga Buxheti i Shtetit.
Marrėveshje kuadėr – me nje operator ekonomik ku te gjitha kushtet janė tė pėrcaktuara - me afat 12 muaj.
Fondi limit per nje vendroje/DITORE(me tre turne)= 8676.08 leke pa tvsh
Fondi limit per nje vendroje/DITORE(pa turne)= 1503 leke pa tvsh
Nr. Reference REF-43049-01-31-2018
Vlera / Fondi Limit 6 882 136,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 01-02-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 12-02-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 12-02-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues GORA SHPK
IRAL SHPK
ALBEN 2 SECURITY SHPK SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • GORA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 6 247 564,00
  Data e shpalljes sė fituesit 03-05-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 7 497 077,00
  Data e lidhjes sė kontratės 04-05-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marrė pėrgjigje nė datė 12.03.2018.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. IRAL SHPK:
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST-ve.
  Konkretisht :
  a. Pika 2.1.”Kapaciteti ligjor/professional pika 3 ne te cilin citohet se operatori ekonomik ofertues duhet te disponoje: Ēertifikata pėr punonjės shėrbimi nė fushėn e veprimtarisė sė shėrbimit pėr ruajtjen dhe sigurimin fizik tė objekteve dhe pronave pėr tė paktėn 20 (njezete) punonjės shėrbimi tė lėshuara nga Drejtoria e Policisė e Qarkut Korce; Realisht subjekti IRAL SHPK disponon 16 certifikata per punonjesit e sherbimit.
  b. Pika 2.3.3 “Kapaciteti teknik” ne te cilin citohet se operatori ekonomik ofertues duhet te disponoje: Vėrtetim nga Drejtoria e Tatimeve ose konfirmim nga sistemi Tatimor pėr numrin e punonjėsve tė siguruar pėr tre muajt e fundit (Tetor-Dhjetor 2017) , shoqėruar me listė pagesat e sigurimeve shoqėrore (formularėt E-sig 025 a) pėr kėtė periudhė tė konfirmuara nga organet tatimore.
  Operatori ekonomik duhet tė ketė minimalisht 20 punonjės tė siguruar nė muaj,18 punonjes sherbimi roje si dhe drejtuesin teknik dhe administratorin. Realisht subjekti IRAL SHPK disponon Vėrtetim nga sistemi Tatimor pėr 16 punonjės tė siguruar pėr tre muajt e fundit (Tetor-Dhjetor 2017), shoqėruar me listė pagesat e sigurimeve shoqėrore (formularėt E-sig 025 a) pėr kėtė periudhė tė konfirmuara nga organet tatimore po per 16 punonjes. 2. ALBEN 2 SECURITY SHPK:
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST-ve.
  Konkretisht kapacitetin ekonomik dhe financiar “ pika 2.2.” qe kerkon Vertetim nga administrata tatimore vendore qe operatori ka paguar taksat dhe tarifat vendore per vitin 2016 dhe 2017 per cdo vend te ushtrimit te aktivitetit sipas adresave te regjistruara ne QKB.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.03 - Dt.21-01-2019


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.