Open Procurement Albania

Loti I - Kite dhe Reagente per Laboratorin Klinik-Biokimik dhe Bakterologjik

Autoritet Prokurues Spitali Universitar i Traumės
Institucion Kontraktues Spitali Universitar i Traumės
Objekti i Tenderit Loti I - Kite dhe Reagente per Laboratorin Klinik-Biokimik dhe Bakterologjik
Nr. Reference REF-60942-04-05-2018
Vlera / Fondi Limit 3 014 960,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 06-04-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 30-04-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 30-04-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues GENIUS SHPK
EUROMED SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Genius SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 3 010 078,00
  Data e shpalljes sė fituesit 06-06-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 3 612 093,60
  Data e lidhjes sė kontratės 22-06-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marrė pėrgjigje nė datė 25.05.2018.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1) EUROMED Sh.p.k.
  Nuk ploteson kriteret e pergjithshme dhe te vecanta sipas kerkesave te percaktuara ne DST.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.26 - Dt.02-07-2018


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.