Open Procurement Albania

Loti IV - Kite dhe reagent per aparatin Urinometėr;

Autoritet Prokurues Spitali Universitar i Traumės
Institucion Kontraktues Spitali Universitar i Traumės
Objekti i Tenderit Loti IV - Kite dhe reagent per aparatin Urinometėr;
Nr. Reference REF-60950-04-05-2018
Vlera / Fondi Limit 55 310,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 06-04-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 30-04-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 30-04-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues BIOMETRIC ALBANIA SHPK
SWISSMED SHPK
EUROMED SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Biometric Albania SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 55 200,00
  Data e shpalljes sė fituesit 30-05-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 66 240,00
  Data e lidhjes sė kontratės 22-06-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marrė pėrgjigje nė datė 22.05.2018.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1.EUROMED SHPK.
  Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike dhe dokumentacionin kualifikues tė kėrkuar nė DST.
  2.SWISSMED SHPK.
  OE skualifikohet si rrjedhoje marrjes parasysh se ankeses se OE BIOMETRIC ALBANIA” SHPK ku kerkohet skualifikimi i OE SWISSMED pasi nuk disponon kitet dhe reagentet e kerkuar nga AK dhe nuk mund te realizoje me sukses kontraten.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Nr.22 - Dt.04-06-2018
  Lidhja e Kontratės Nr.26 - Dt.02-07-2018


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.