Open Procurement Albania

Blerje pulla kontrolli me elementė sigurie pėr barna dhe aksesore pėr shtypjen e tyre

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Agjencia Kombėtare e Barnave dhe Pajisjeve Mjekėsore (AKBPM)
Institucion Kontraktues Agjencia Kombėtare e Barnave dhe Pajisjeve Mjekėsore (AKBPM)
Objekti i Tenderit Blerje pulla kontrolli me elementė sigurie pėr barna dhe aksesore pėr shtypjen e tyre
Nr. Reference REF-53828-03-06-2018
Vlera / Fondi Limit 16 915 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 07-03-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 30-03-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 30-03-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues Adel Co
ALBDESIGN PSP
Cetis Graphic and Documentation Services
KRISTALINA.KH
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Adel CO SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 15 129 500,00
  Data e shpalljes sė fituesit 24-10-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 18 155 400,00
  Data e lidhjes sė kontratės 03-12-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Kane marre pėrgjigje me vendim te K.P.P. 605/2018 date 14.09.2018.
  Fituesi ėshtė konfirmuar sipas vendimit tė KPP.
  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhėm:

  1. KRISTALINA.KH Sh.p.k .
  Kampinet e pullave te paraqitura nuk plotesojne specifikimet teknike te percaktuara ne shtojcen 10 te DST. .

  2. ALBDESIGN PSP .
  Vendim i Komisionit te prokurimit Publik me nr. 605/2018 .

  3. Cetis Graphic and Documentation Services
  - Operatori ekonomik nuk vėrteton shlyerjen e detyrimeve tė maturuara tė energjisė elektrike sipas legjislacionit nė fuqi nė pėrputhje me tė gjitha detyrimet pėrkatėse. Ky operator nuk ka arritur tė paraqesė njė vėrtetim qė nuk ėshtė debitor nė lidhje me detyrimet e energjisė elektrike sipas kėrkesave nė kriteret e vecanta pėr kualifikim.
  - Operatori ekonomik nuk plotėson kriterin pėr ekstraktin pasi nuk vėrteton se ka objekt tė veprimtarisė sė tij nė fushėn e shtypshkrimeve por e ka atė vetėm nė fushėn e shėrbimeve grafike pėr kėtė nuk ka paraqitur asnjė dokument sipas kėrkesave pėr kualifikim tė parashikuar nė pikėn 2.1 Kapaciteti ligjor/ profesional i OE.
  - Nuk ka paraqitur bilance tė tre viteve tė fundit tė certifikuara tė paraqitura pranė autoriteteteve pėrkatėse cka nėnkupton certifikimin e tyre nga organet pėrkatėse. OR nuk ka paraqitur dokumentacion sipas kėrkesės sė autoritetit kontraktor pasi nuk i ka paraqitur kėto dokumenta tė certifikuara.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Agjencia Kombėtare e Barnave dhe Pajisjeve Mjekėsore (AKBPM) REF-53828-03-06-2018
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Vendim KPP
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.49 - Dt.11-12-2018


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.