Open Procurement Albania

Blerje materialesh pastrimi dhe dezinfektimi per Universitetin e Mjekesise, Tirane.

Autoritet Prokurues Universiteti i Mjekėsisė Tiranė
Institucion Kontraktues Universiteti i Mjekėsisė Tiranė
Objekti i Tenderit Blerje materialesh pastrimi dhe dezinfektimi per Universitetin e Mjekesise, Tirane
Nr. Reference REF-72552-05-30-2018
Vlera / Fondi Limit 1 726 851,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Procedurė e pėrqėndruar)
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 31-05-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 15-06-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 15-06-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 10
Operatorė Konkurues DIMEX SHPK
SINANI TRADING SHPK
EURO MEGA 2010 SHPK
MURATI D SHPK
SHPIRAGU SHPK
DENISA BRESHAJ SHPK
4S SHPK
MEGA-PLAST-2L SHPK
PASTRIME SILVIO SHPK
W.CENTER SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • DIMEX
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 147 800,00
  Data e shpalljes sė fituesit 06-07-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 20 dite
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur anksesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. Operatori ekonomik “Murati D” sh.p.k.
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim te kerkuara sipas DST.
  a. Sasitė e kėrkuara tė mallrave nė formularin e ofertės janė tė palexuara dhe jo sipas pėrcaktimeve tė formularit tė fertės nė DST.

  2. Operatori ekonomik “4S” sh.p.k
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim te kerkuara sipas DST.
  Nuk ka paraqitur kontratėn e nėnshkruar me institucionin shtetėror dhe vėrtetimin e realizimit pėr furnizime tė ngjashme tė realizuara gjatė tre viteve ,nė vlerėn prej 40% (690.740 (gjashtėqind e nėntėdhjetė mijė e shtatėqind e dyzet) lekė) e fondit limit tė vėnė nė dispozicion, sipas DST.

  3. Operatori ekonomik “Denisa Breshaj”
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim te kerkuara sipas DST.
  Nuk ka paraqitur kontratėn e nėnshkruar me institucionin shtetėror dhe vėrtetimin e realizimit pėr furnizime tė ngjashme tė realizuara gjatė tre viteve ,nė vlerėn prej 40% (690.740 (gjashtėqind e nėntėdhjetė mijė e shtatėqind e dyzet) lekė) e fondit limit tė vėnė nė dispozicion, sipas DST.

  4. Operatori ekonomik “W.CENTER”
  Nuk ka paraqitur dokumentat e kėrkuara sipas kritereve nė DST.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura, Blerje Mallrash(Procedurė e Pėrqėndruar) Universiteti i Mjekėsisė Tiranė REF-72552-05-30-2018
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.