Open Procurement Albania

Blerje artikuj tonera pėr printera dhe fotokopje pėr vitin 2018

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Fondi i Sigurimit tė Detyrueshėm tė Kujdesit Shėndetėsor
Institucion Kontraktues Fondi i Sigurimit tė Detyrueshėm tė Kujdesit Shėndetėsor
Objekti i Tenderit Blerje artikuj tonera pėr printera dhe fotokopje pėr vitin 2018
Nr. Reference REF-77207-06-29-2018
Vlera / Fondi Limit 14 116 839,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 02-07-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 31-07-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 31-07-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues ADASTRA SHPK
ERISON COMPANY SHPK
Infosoft Office SHPK
IT Gjergji Kompjuter SHPK
MondOffice SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • IT Gjergji Kompjuter
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 9 949 471,70
  Data e shpalljes sė fituesit 28-09-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 11 939 366,04
  Data e lidhjes sė kontratės 09-11-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2018
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. Operatori ekonomik “ADASTRA” sh.p.k. pėr arsyet si vijon:
  a. Nė datė 06.08.2018 ėshtė paraqitur pranė Fondit dhe ka dorėzuar mostrat, por nga hapja dhe verifikimi i mostrave nė prani tė Komisionit tė Vlerėsimit tė Ofertave, ka rezultuar se mungonin mostrat e parashikuara nė zėrin 13 dhe 20 tė tabelės tė publikuar nga Autoriteti Kontraktor nė Shtojcėn 10 tė DT.
  b. Nga shqyrtimi i dokumentacionit tė dorėzuar ka rezultuar se nuk ėshtė paraqitur Certifikata e menaxhimit tė cilėsisė ISO 9001:2008 pėr tė gjithė produktet, e cila kėrkohet tė jetė e vlefshme nė kohėn e zhvillimit tė tenderit.

  2. Operatori ekonomik “ERISONI COMPANY” sh.p.k. pėr arsyet si vijon:
  Gjatė shqyrtimit nga ana e Komisionit tė Vlerėsimit tė Ofertave konstatohet se nuk ka paraqitur asnjė dokumentacion kualifikues, dhe pėr kėtė arsye ky operator ekonomik nuk kualifikohet.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.46 - Dt.19-11-2018


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.