Open Procurement Albania

Blerje aparatura mjeksore stomatologjike per Fakultetin e Mjekėsisė Dentare, Tiranė.

Autoritet Prokurues Universiteti i Mjekėsisė Tiranė
Institucion Kontraktues Universiteti i Mjekėsisė Tiranė
Objekti i Tenderit Blerje aparatura mjeksore stomatologjike per Fakultetin e Mjekėsisė Dentare, Tiranė.
Nr. Reference REF-84138-08-29-2018
Vlera / Fondi Limit 15 400 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 30-08-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 24-09-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 24-09-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues BNT Electronics
Farma Net Albania
Advantage Dental
Moto Mania
Montal
Operator Ekonomik Kontraktues
 • BNT Electronics SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 9 694 434,00
  Data e shpalljes sė fituesit 24-10-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 11 633 321,00
  Data e lidhjes sė kontratės 21-12-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 40 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Tė s’kualifikuar dhe arsyet e skualifikimit pėrkatėse:
  1. Montal
  Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike dhe dokumentacionin kualifikues tė kėrkuar nė DST.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.01 - Dt.07-01-2019


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.