Open Procurement Albania

Furnizim vendosje UPS 3 (tre) fazor pėr Reanimacionin e SUT

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Spitali Universitar i Traumės
Institucion Kontraktues Spitali Universitar i Traumės
Objekti i Tenderit Furnizim vendosje UPS 3 (tre) fazor pėr Reanimacionin e SUT
Nr. Reference REF-89869-10-15-2018
Vlera / Fondi Limit 2 957 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 16-10-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 26-12-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 26-12-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 6
Operatorė Konkurues EMC Group SHPK
BNT ELECTRONICS SHPK
COMFORT SHPK
FREDI-A SHPK
A BI ESSE SHPK
SINTEZA CO SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • EMC Group
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 2 656 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 28-01-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 3 187 200,00
  Data e lidhjes sė kontratės 11-02-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 7 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marrė pėrgjigje nė datė 13.12.2018 me vendim K.P.P. 839/2018 dhe ne date 17-12-2019.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. “BNT ELECTRONICS” SHPK:
  Nuk ploteson dokumentacionin si me poshte:
  • Vertetimi i tatimeve jasht afatit ligjor, (i parifreskuar).
  • Vertetimi i OSHEE nuk perfshin periudhen koherente, Vertetimi i vjeter.
  • Sherbimi i ngjashem e barabarte me 40 % e fondit limit, Kontrata e ngjashme jasht afatit tre vjecar nga momenti i hapjes se ofertave.
  • Katalogu i Modelit te UPS I paperkthyer.5.Skeda teknike e paplotesuar si pas kerkeses se AK (Mungon).

  2. “COMFORT” SHPK :
  Nuk ploteson dokumentacionin si me poshte:
  • Sherbimi i ngjashem e barabarte me 40 % e fondit limit, Kontrata e ngjajshme jasht afatit tre vjecar nga momenti i hapjes se ofertave.
  • Mungon vertetimi i Realizimit te kontrates.
  • Skeda teknike e pa plotesuar sipas kerkeses se AK.
  3. “FREDI-A” SHPK :
  nuk ploteson dokumentacionin si me poshte:
  • Deklarata e permbushjes se kritereve te pergjithshme nuk eshte paraqitur nga OE. • Mungon Vertetimi i Sig Shoqerore.
  • Oferta Ekonomike e paraqitur nga OE nuk eshte e sakt ne vleren me TVSH, Gabimi ne perllogaritje e TVSH eshte ne masen 5 %.
  • Mungon Autorizim prodhuesi per OE pjesmarres ne procedure.
  • Skeda Teknike nuk perputhet me katalogun e produktit te paraqitur nga OE pjesmarres, si dhe katalogu eshte i paperkthyer.

  4. “A BI ESSE” SHPK :
  Nuk ploteson dokumentacionin si me poshte:
  • Skeda teknike e pa plotesuar sipas kerkeses se AK Konkretisht ne piken: 6.5, 9, 9.1, 9.2, 9.3, 11.1, 11.6 12.1, 12.2, 12.3, 12.4. Permasa fizike, te dhenat teknike si dhe pasha e UPS te paraqitur nga OE nuk jane ne perputhje me UPS e kerkuar nga AK. AK ka kerkuar qe pesha dhe permasat e UPS te jene sipas skedes teknike detyrimisht per arsye te hapsires ku do te instalohet UPS.
  • Perkthimi i katalogut te produktit te ofruar nga OE nuk perputhet me te dhenat teknike te paraqitur nga prodhuesi.

  5. “SINTEZA CO” SHPK :
  Nuk ploteson dokumentacionin si me poshte:
  • Katalogu i paperkthyer. 2. Skeda teknike e pa plotesuar sipas kerkeses se AK, konkretisht pikat: 6.4, 6.5, 6.9, 7.2, 7.3, 10.3, 11.1, 11.4, 11.6, 12.1, 12.2, 12.3, 12.4, 12.5, si dhe mungon vendi i orgjines se UPS.
  • Autorizimi i prodhuesit, nuk perputhet me vendin e orgjines te deklaruar nga OE ne skeden teknike. OE e deklaron produktin te prodhuar ne Kine, nderkoh qe ne autorizim deklarohet qe do te jete Produkt Europian i Prodhuar ne Bullgari.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Spitali Universitar i Traumės REF-89869-10-15-2018
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  modifikime
  Vendim KPP
  Shpallja e Fituesit Nr.05 - Dt.04-02-2019
  Lidhja e Kontratės Nr.07 - Dt.18-02-2019


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.