Open Procurement Albania

Per sherbimin e lavanderise dhe hotelerise ne pavionet e S.U.O.GJ Mbreteresha Geraldine" - Marrėveshje Kuadėr me nje operator ekonomik - ku tė gjitha kushtet janė tė pėrcaktuara - me afat 2 vjeēar (24 muaj)

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Mbretėresha Geraldinė", Tiranė
Institucion Kontraktues Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Mbretėresha Geraldinė", Tiranė
Objekti i Tenderit Per sherbimin e lavanderise dhe hotelerise ne pavionet e S.U.O.GJ Mbreteresha Geraldine" - Marrėveshje Kuadėr me nje operator ekonomik - ku tė gjitha kushtet janė tė pėrcaktuara - me afat 2 vjeēar (24 muaj).
Oferta Fituese eshte 294.5 leke ēmim / per njesi i ofruar .
Nr. Reference REF-91166-10-23-2018
Vlera / Fondi Limit 163 019 950,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 24-10-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 20-11-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 20-11-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues Sanitary Cleaning
Devis
Univers Servis
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Devis SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit 08-05-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 24 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marre pergjigje me vendim te KPP 122/2019 date 06.03.2019 .
  Eshte dorezuar prane ankese me nr.458 Prot. dt.17.04.2019.
  Ka marrė pėrgjigje: me nr.458/1 Prot. dt.24.04.2019 .
  Jane s’kualifikuar ofertuesit e meposhtem:

  1. Sanitary Cleaning sh.p.k.:
  Nuk ka paraqitur dokumentacion te plote. Me dokumentacionin e dorezuar nga kjo shoqeri nuk plotesohen te gjitha kerkesat e pergjithshme dhe te veēanta per kualifikim te percaktuara sipas DST-se.
  • Nuk ka paraqitur deklarate qe disponion se ka Teknik ose inxhinier elektronik / elektromekanik / mekanik / si dhe diplomen perkatese, te bashkangjitur.

  2. Univers Servis sh.p.k. :
  • Nuk ka paraqitur dokument per kriterin “Vėrtetim qė konfirmon shlyerjen e tė gjitha detyrimeve tė maturuara tė energjisė elektrike tė kontratave tė energjisė qė ka operatori ekonomik qė ėshtė i regjistruar nė Shqipėri”
  • Nuk ka paraqitur dokument per kriterin “Kerkohet qe ofertuesi te paraqese vertetim nga Administrata Tatimore per xhiron vjetore per vitet 2016, 2017, 2018 e cila duhet te jete jo me vogel se vlera e fondit limit qe konkurron, per sejcilin vit. ”.
  • Nuk ka paraqitur dokument per kriterin “Kerkohet qe ofertuesi te paraqese kopje te vertetuara nga Drejtoria Rajonale Tatimore e rrethit perkates , te nje ose me shume bilancave per nje nga vitet 2015, 2016, 2017 ”.
  • Nuk ka paraqitur dokument per kriterin “Kerkohet qe ofertuesi te paraqese, Vertetim per pagesen e taksave vendore, viti 2018” .
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Vendim KPP
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.