Open Procurement Albania

Loti 2 Materiale konsumabel per laboratorin

Autoritet Prokurues Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan
Institucion Kontraktues Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan
Objekti i Tenderit Loti 2 Materiale konsumabel per laboratorin
Nr. Reference REF-96120-11-27-2018
Vlera / Fondi Limit 550 200,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 27-11-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 26-12-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 26-12-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues Genius SHPK
Ment-Pharma SHPK
Royal Berat SHPK
Krijon SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Genius SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 549 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 15-01-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 658 800,00
  Data e lidhjes sė kontratės 05-02-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 15-12-2019
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm :

  1. Royal Berat SHPK:
  • Nuk ka paraqitur asnje dokument te kerkuar ne DST duke mos plotesuar kriteret e pergjithshme dhe te vecanta te kualifikimit.

  2. Krijon SHPK:
  • Nuk ka paraqitur asnje dokument te kerkuar ne DST duke mos plotesuar kriteret e pergjithshme dhe te vecanta te kualifikimit.

  3. Ment-Pharma SHPK:
  • Kontrata e ngjshme e paraqitur nuk eshte e se njejtes natyre.
  • Vertetimi i OSHEE nuk eshte ne afat.
  • Nuk jane paraqitur : certifikate ISO per prodhuesin, certifikate konformiteti CE, deklarate mbi origjinen e mallit, autorizim prodhuesi dhe kataloget
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.10 - Dt.11-03-2019


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.