Open Procurement Albania

Shėrbim gatimi dhe shpėrndarje ushqimi (Katering)- Burimi i Financimit - Buxheti i Shtetit

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Mungesė konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me njė konkurrent tė vetėm. Ligji shqiptar i lejon kėto lloj procedurash. Shpesh kėto procedura mė shumė se mungesė konkurrence nė treg shfaqin opsione tė formulimit tė kritereve dhe afateve pėr dorėzim dokument nė favor tė njė kompanie tė paramenduar klienteliste. Kėto tendera meritojnė tė konsiderohen tė ekspozuara dhe me risk.

 • Anullimi i Tenderit dy ose mė shumė herė
 • Anulimi dy herė radhazi ėshtė precedent qė legjitimon qė gara e hapur tė zėvendėsohet me negocime tė drejtpėrdrejta

Autoritet Prokurues Spitali Psikiatrik Elbasan
Institucion Kontraktues Spitali Psikiatrik Elbasan
Objekti i Tenderit Shėrbim gatimi dhe shpėrndarje ushqimi (Katering)- Burimi i Financimit - Buxheti i Shtetit- Fondi limit total prej 249-296-950 lekė pa tvsh, do tė pėrfshijė tė gjithė periudhėn
Nr. Reference
Vlera / Fondi Limit 249 296 992,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Rishpallje me Lidhje Kontrate
Data e Njoftimit tė Tenderit 15-03-2016
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 22-04-2016
Data e mbajtjes sė tenderit 22-04-2016
Nr. i Operatorėve Konkurues 1
Operatorė Konkurues FOOD CATERING & HELIOS GASTRONOMI & Olta Sharra
Operator Ekonomik Kontraktues
 • FOOD CATERING - HELIOS GASTRONOMI - Olta Sharra
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 249 099 300,00
  Data e shpalljes sė fituesit 05-05-2016
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 298 919 160,00
  Data e lidhjes sė kontratės 16-05-2016
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2019
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor- Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor- Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Nr.10 - Dt.15-03-2016
  Shpallja e Fituesit Nr.20 - Dt.23-05-2016
  Lidhja e Kontratės Nr.20 - Dt.23-05-2016

  Shėrbim gatimi dhe shpėrndarje ushqimi (Katering)

  Autoritet Prokurues Spitali Psikiatrik Elbasan
  Institucion Kontraktues Spitali Psikiatrik Elbasan
  Objekti i Tenderit Shėrbim gatimi dhe shpėrndarje ushqimi (Katering)- Burimi i Financimit - Buxheti i Shtetit- Fondi limit total prej 249-296-950 lekė pa tvsh, vihet nė dispozicion pėr tė gjithė periudhėn
  Nr. Reference
  Vlera / Fondi Limit 249 296 992,00
  Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
  Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
  Statusi i Tenderit Rishpallje e Anuluar
  Data e Njoftimit tė Tenderit 15-03-2016
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 20-04-2016
  Data e mbajtjes sė tenderit 20-04-2016
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2019
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Shpallje tė papėrfunduara nė sistem dhe sipas ligjit, datat e planifikuara pėr tu zhvilluar, duhe shtyrė automatikisht
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Nr.10 - Dt.15-03-2016
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Anulimi i Tenderit Nr.10 - Dt.15-03-2016

  Shėrbim gatimi dhe shpėrndarje ushqimi

  Autoritet Prokurues Spitali Psikiatrik Elbasan
  Institucion Kontraktues Spitali Psikiatrik Elbasan
  Objekti i Tenderit Shėrbim gatimi dhe shpėrndarje ushqimi- Burimi i financimit - Fondet e Buxhetit tė Shtetit- Fondi limit total pėr gjithė periudhėn ėshtė 260,690,267 lekė pa tvsh
  Nr. Reference
  Vlera / Fondi Limit 260 690 000,00
  Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
  Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit tė Tenderit 07-03-2016
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 14-04-2016
  Data e mbajtjes sė tenderit 14-04-2016
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2019
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Ripėrllogaritje tė fondit limit nė pėrputhje me aktet ligjore si dhe pėr arsye tė disa ndryshimeve tė domosdoshme nė shtojcat pėrkatese
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Nr.9 - Dt.07-03-2016
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Anulimi i Tenderit Nr.10 - Dt.15-03-2016


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.