Open Procurement Albania

Kryerja e shėrbimit tė Ruajtjes me Roje Private nė SUT

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Spitali Universitar i Traumės
Institucion Kontraktues Spitali Universitar i Traumės
Objekti i Tenderit Kryerja e shėrbimit tė Ruajtjes me Roje Private nė SUT
Nr. Reference REF-04187-01-17-2019
Vlera / Fondi Limit 27 018 748,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 18-01-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 11-02-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 11-02-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 7
Operatorė Konkurues International Security Albania
Eurogjici-Security
LEKSI SECURITY
TONI SECURITY
MYRTO SECURITY
OKTAPUS SECURITY
NAZERI SECURITY
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Internacional Security Albania SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 25 651 519,54
  Data e shpalljes sė fituesit 06-05-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marre pergjigje me vendim te KPP nr. 247/2019 datė 26.04.2019.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. Eurogjici-Security :
  Nuk ploteson kriteret e kerkuara:
  • deklarata e gjendjes gjyqesore nuk eshte plotesuar me drejtuesin teknik sipas deklarimeve ne ekstrakin tregetar.
  • eshte nen kosto ligjore. Paga per 1 ore pune nuk eshte perllogaritur e sakte sipas legjislacionit ne fuqi.

  2. LEKSI SECURITY :
  Nuk ploteson kriteret sipas kerkesave te AK.
  • deklarata mbi gjendjen gjyqesore ne shtojcen per permbushjen e kritereve te pergjithshme nuk eshte vendosur drejtuesi teknik sipas parashikimeve te VKM neni 45- 45/1.
  • nuk i ploteson certifikatat e punonjesve te sherbimit 42 cope pasi certifikatat nuk verifikohen ne formularet e-sig.

  3. TONI SECURITY :
  • Nuk ploteson kriteret e kerkuara:
  • deklarata e gjendjes gjyqesore nuk eshte plotesuar me drejtuesin teknik sipas deklarimeve ne ekstrakin tregetar.
  • Drejtuesi teknik i deklaruar ne shtojcen per permbushjen e kritereve te pergjithshme ne lidhje me gjendjen gjyqesore nuk figuron ne ekstraktin tregtar te shoqerise.
  • Drejtuesi teknik ne detyre nuk ka certifikaten e drejtuesit teknik sipas kerkesave.

  4. MYRTO SECURITY :
  Nuk ploteson kriteret sipas kerkesave te AK:
  • oferta gabim pasi veprimet ne tabele nuk perputhen me shumat per totalin e sherbimit 24 ore dhe totalin e sherbimit 8 ore.
  • nuk ka grup te gatshem per te tre turnet pasi sipas udhezimit nr.130 date 05.03.2018 , kreu 5 menaxhimi i sherbimeve, pika 13 duhen min 2 persona per cdo turn.
  • Sipas udhezimit nr.130 date 05.03.2018, duhen certifikatat e specjalitetit per pergjegjesit e sherbimit, operatoret e sallave dhe verifikuesve te sinjalit. Sipas modelit 12 te tij.

  5. OKTAPUS SECURITY
  Nuk ploteson kriteret sipas kerkesave te AK:
  • deklarata mbi gjendjen gjyqesore ne shtojcen per permbushjen e kritereve te pergjithshme nuk eshte vendosur drejtuesi teknik sipas parashikimeve te VKM neni 45- 45/1.
  • formulari i ofertes gabim.veprimet ne tabele nuk perputhen.
  • nuk i ploteson certifikatat e punonjesve te sherbimit pasi certifikatat nuk verifikohen ne formularet e-sig.
  • ne vertetimin e performances ka gjob te cilen e ka paguar por jo e ankimuar sipas perjashtimeve te AK dhe ka ngjarje .
  • Sipas udhezimit nr.130 date 05.03.2018, duhen certifikatat e specjalitetit per pergjegjesit e sherbimit, operatoret e sallave dhe verifikuesve te sinjalit. Sipas modelit 12 te tij.

  6. NAZERI SECURITY :
  Nuk ka paraqitur dokumentacion.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Vendim KPP
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.