Open Procurement Albania

Shėrbim me roje private tė Spitalit Korce, me 6 vend-roje me 24 orė, me 5 roje me tre turne dhe 1 vėndroje me njė turn me 2 roje dhe dy ndėresa me kamera Marreveshje Kuader - me nje operator ekonomik ku te gjitha kushtet jane te percaktuara - me afa

Autoritet Prokurues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė
Institucion Kontraktues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė
Objekti i Tenderit Shėrbim me roje private tė Spitalit Korce, me 6 vend-roje me 24 orė, me 5 roje me tre turne dhe 1 vėndroje me njė turn me 2 roje dhe dy ndėresa me kamera Marreveshje Kuader - me nje operator ekonomik ku te gjitha kushtet jane te percaktuara - me afa
Nr. Reference REF-04645-01-22-2019
Vlera / Fondi Limit 21 922 990,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 23-01-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 15-02-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 15-02-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues Vaso Security
Korca Security
Operator Ekonomik Kontraktues
 • VASO-SECURITY SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 21 898 752,00
  Data e shpalljes sė fituesit 01-03-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar operatori ekonomik i mėposhėm:

  1- “Korca Security”:
  Me arsyetimin; Dokumentacioni ligjor i dorezuar nga firma Korca Security NUK eshte i rregullt dhe konform kerkesave te DST.
  Mungese dokumentacioni.
  Pasi ka dorezuar vetem Certifikate regjistrimi dhe i mungon gjithe dokumentacioni tjeter i kerkuar nga AK ne DST e kesaj procedure prokurimi, gjithashtu ky subjekt ekonomik nuk ka dhene oferte ekonomike.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.